Dokładność, trwałość i czystość dla Ciebie i Twoich klientów

, 2 marca 2017, 14:44

Solidne rozwiązanie wychodzące naprzeciw twoim potrzebom.

MaxiWash Vario.

 • Dwa kompletne przejazdy mycia w czasie krótszym niż 7 minut
 • Samojezdny portal z podwójnie ułożyskowanymi szczotkami bocznymi o dużej średnicy, docierającymi do środka wewnętrznych przestrzeni
 • Możliwość indywidualnej konfiguracji zgodnie z życzeniami: od najprostszego modelu podstawowego aż po wyposażenie wychodzące naprzeciw najwyższym wymaganiom, w zależności od wielkości i wymagań posiadanego taboru pojazdów i wielkości hali
 • Możliwość wyposażenia w opcje wysokociśnieniowe jako dodatkowa funkcja czyszczenia
 • Model odpowiedni dla firm spedycyjnych, transportowych oraz świadczących ogólnodostępne usługi mycia samochodów
 • Dla większej oszczędności czasu dostępna również w wersji MaxiWash Vario Tandem

Jakość mycia rozpoczyna się od materiałów i technologii

Niskie koszty konserwacji.

Łożyska napędów dosuwu i obracania szczotek są bezobsługowe – odpadają więc prace związane ze smarowaniem. Zawieszenie szczotki dachowej przy użyciu płaskiego pasa wymaga również mniej prac konserwacyjnych. Podobnie, jak wytrzymała zębatka do przesuwu szczotek bocznych, która prawie nie wymaga serwisowania. Dodatkowo falowniki pozwalają na bezstopniową regulację prędkości mycia. Dzięki temu łożyska i silniki są obciążone w mniejszym stopniu. Dla ciebie oznacza to: niskie koszty konserwacji.

Wytrzymałe elementy.

Wszędzie tam, gdzie działają siły mechaniczne występuje ryzyko uszkodzeń: dlatego używamy tylko materiałów o najwyższej jakości. Szyny jezdne z zabezpieczeniem przed przechyłem są szczególnie wytrzymałe i dlatego bardziej odporne na usterki. Solidne silniki w obudowie z odpornego aluminium zapewniają wysoką trwałość napędu.

Optymalne dostosowanie do obrysu pojazdu.

Pozycja szczotek jest rozpoznawana elektronicznie przez bezdotykowe, diagnozowalne czujniki zbliżeniowe. W pełni elektroniczna regulacja docisku szczotek zapewnia optymalne dopasowanie do obrysu pojazdu i w ten sposób doskonałe rezultaty mycia.

  Równomierne czyszczenie.

Podwójne ułożyskowanie szczotek u góry i na dole umożliwia stałą siłę docisku i równomierne prowadzenie szczotek bocznych. Pozwala to na uzyskanie lepszych efektów mycia.

  Najlepsze wyniki w problematycznych miejscach.

Wyprofilowane szczotki dostosowują się optymalnie do dowolnego obrysu pojazdu. W ten sposób uzyskasz optymalne wyniki mycia – również w problematycznych obszarach, takich jak na krawędziach dachu czy podwozia.

 

 

Dla każdego typu pojazdu.

Dostępne są w pełni automatyczne programy mycia zewnętrznego samochodów ciężarowych, ciężarówek z przyczepą i samych przyczep, autobusów i autokarów, furgonetek i samochodów osobowych. Dla innych typów pojazdów o specjalnych kształtach dostępne są w opcji programy specjalne. Dostępne są również specjalne programy dla krótkich hal lub w przypadku ograniczonego miejsca, dla stacjonarnych myjni przejazdowych. Na życzenie klienta można opracować programy dostosowane do indywidualnych wymagań.

  Skuteczne mycie wstępne.

Lanca natryskowa służy do skutecznego mycia wstępnego pojazdów. Usuwa oporne zabrudzenia przy użyciu specjalnych środków czyszczących.

 

 

Skuteczne czyszczenie skomplikowanych kształtów.

 • Do czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni przystosowane są następujące bramki wysokociśnieniowe (do montażu stacjonarnego lub do instalacji na portalu myjni):
 • bramka do mycia wysokociśnieniowego podwozia, wysokość spryskiwania do 1800 mm
  standardowa bramka do mycia wysokociśnieniowego dookoła pojazdu, wysokość spryskiwania do 4950 mm
 • profesjonalna bramka sekcyjna do mycia wysokociśnieniowego, wysokość spryskiwania 0 –1800 mm i do maksymalnej wysokości mycia
  Wydajne i intensywne mycie wysokociśnieniowe boków pojazdu.

Mycie cystern, autocystern, śmieciarek lub innych pojazdów o skomplikowanych kształtach umożliwia sześć wirników, posiadających po bokach cztery dysze wysokociśnieniowe.

 

 

Wydajne i intensywne mycie wysokociśnieniowe dachu, przodu i tyłu pojazdu.

Obracana o 360° dachowa belka z dyszami wysokociśnieniowymi podąża górą za obrysem pojazdu. Umożliwia czyszczenie powierzchni o skomplikowanych kształtach w przypadku szczególnie silnego zabrudzenia. Belka z dyszami wysokociśnieniowymi jest ułożyskowana po obydwu stronach w pionowych prowadnicach szynowych i zawieszona na płaskich pasach.

  Jeszcze większa skuteczność.

Jeszcze lepsze wyniki mycia zapewnia bramka do spryskiwania środkami chemicznymi i bramka do nakładania piany, dostępne w wersji do montażu stacjonarnego na wjeździe lub do instalacji na portalu myjni. W opcji z możliwością sterowania fotokomórką, zapewniającą dokładne nanoszenie i oszczędne zużycie środków chemicznych. Jeszcze lepszy wynik suszenia z połyskiem zapewnia dostępna w opcji bramka osmozy.

  Skuteczne mycie podwozia.

W opcji dostępny jest zainstalowany pod podłogą system mycia podwozia usuwający zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.

Jeśli w mgnieniu oka musi być czysto na tip-top

MaxiWash Vario Tandem: dwa portale myjące umożliwiają jeszcze szybsze mycie.

Podwójny system portalowy MaxiWash zapewnia szybko kompleksową czystość. Pierwszy portal myje przednią, a drugi tylną połowę pojazdu. 12-metrowy autobus myty jest w ten sposób w zaledwie dwie i pół minuty – dla porównania: model MaxiWash Vario potrzebuje na to siedem minut. Myjnia MaxiWash Tandem jest dostępna z czterema i sześcioma szczotkami.

 • Myjnia z podwójnym portalem umożliwia umycie pojazdu w zaledwie 2.5 minuty
 • Nadaje się szczególnie dla firm transportowych z dużym natężeniem ruchu w godzinach szczytu

MaxiWash Express: oszczędność czasu i miejsca dzięki koncepcji przejazdowej.

Cztery szczotki i opcjonalna szczotka dachowa, które precyzyjnie wykonują swoją pracę: dwie ruchome szczotki czyszczą przednią i tylną część pojazdu, podczas gdy kierowca przejeżdża przez myjnię. W tym samym czasie opcjonalna szczotka dachowa myje dach. Równolegle do tego dwie umieszczone na zewnątrz szczotki boczne dbają o czystość na wzdłużnych bokach pojazdu. Tak wszystko działa ręka w rękę – zapewniając znaczne korzyści czasowe.

 • Mniej niż 2 minuty na jedno mycie
 • Stacjonarna myjnia przejazdowa z indywidualnym sterowaniem przez kierowcę
 • Nadaje się do obiektów o wysokiej przepustowości, np. dla firm transportowych i spedycyjnych

Szczególnie proste i łagodne mycie.

1. POMOCE TECHNICZNE

Przejrzysta i łatwa obsługa.

Przejrzyste i łatwe sterowanie myjnią zapewnia terminal z komunikatami tekstowymi i specjalnymi przyciskami funkcyjnymi.

Łatwe uruchomienie programu.

Transponderowy czytnik kart ułatwia szybkie i bezproblemowe odczytanie zapisanych na karcie programów mycia dla różnych typów pojazdów.

2. FUNKCJE DODATKOWE

Łatwe dozowanie.

Pompy do dozowania szamponu są łatwo dostępne i pozwalają na precyzyjne ustawienie ilości środka chemicznego.

Bezpieczeństwo.

Bezpieczny wjazd i wyjazd z myjni zapewniają odbojniki chroniące koła.

Wygodne ustawianie pojazdu.

Fotokomórki i sygnalizacja świetlna w myjni umożliwiają łatwe pozycjonowanie pojazdu i automatyczne uruchomienie programu mycia.

Łatwa wymiana szczotek.

Segmenty szczotek dachowych i bocznych można bardzo łatwo wymienić.

3. CZYSZCZENIE

Delikatny materiał.

Specjalne szczotki z materiału SofTecs® myją wszystkie poiazdy, a zwłaszcza autobusy, dokładnie, delikatnie i nie pozostawiają śladów otarć. Filigranowe i długie elementy szczotek zapewniają skuteczne mycie w szczelinach i na krawędziach.

Efektywne i ekonomiczne mycie pojazdów.

WashTec posiada szeroką gamę środków chemicznych do mycia, takich jak PreLavan Truck, PreLavan Truck LF i DryGloss TruckBus.

Czy wygląd robi różnicę?

Wysokojakościowy wygląd zwiększa atrakcyjność

Wyjątkowość myjni widać na pierwszy rzut oka: można ją rozpoznać po atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądzie. W myjniach samochodów ciężarowych WashTec wrażenia wizualne utrzymują się nadal podczas programu mycia – daj się zaskoczyć. Tak samo, jak zaskoczeni będą twoi klienci.

Najpiękniejsze w nowoczesnym wzornictwie jest to, że nie tylko dobrze wygląda, ale jest opłacalne dla użytkownika. Gdyż luksusowy wygląd sprawi, że twoi pracownicy będą chętnie korzystali z myjni, a jako firma świadcząca ogólnodostępne usługi mycia samochodów uzyskasz w ten sposób lojalność klientów i możliwość zwiększenia cen mycia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!