Właściwy dobór materiałów ciernych do pojazdów ciężarowych – webinar Textar

1 czerwca 2022, 11:06

Marka Textar zaprasza na kolejny webinar poświęcony układom hamulcowym w ciężarówkach. W drugą środę czerwca odbędzie się bezpłatne szkolenie online przygotowane specjalnie z myślą o mechanikach specjalizujących się w pojazdach użytkowych.

Na skuteczność hamulców wpływają m.in. decyzje podejmowane przez właścicieli pojazdów podczas przeglądów i napraw. Kiedy konieczna jest wymiana uszkodzonych lub zużytych części układu hamulcowego, warto stawiać na sprawdzone produkty renomowanych firm. Dlaczego? Oszczędności w tym zakresie mogą okazać się pozorne i w przyszłości wygenerować duże koszty.

– Szczególnie w przypadku samochodów użytkowych istotne jest dobieranie materiałów ciernych zgodnie z ich przeznaczeniem. Zaciski w ciągniku, autobusie lub naczepie mogą być identyczne, ale dedykowane do każdego z tych pojazdów klocki hamulcowe będą miały różne parametry. Odpowiednie zastosowanie części pozwoli zachować prawidłowy współczynnik tarcia w układzie – wyjaśnia Wojciech Sokołowski, trener techniczny TMD Friction, właściciela marki Textar.

Bezpłatny webinar zaplanowany jest na środę, 8 czerwca. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa 60 minut. W trakcie przewidziano także czas na sesję pytań i odpowiedzi. Aby wziąć udział szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Textar.

Osoby, które wezmą udział w webinarze dotyczącym właściwego doboru materiałów ciernych w pojazdach ciężarowych oraz wcześniejszym i zaplanowanych na późniejsze miesiące kolejnych szkoleniach technicznych Textar poświęconym pojazdom ciężarowym, otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobycie fachowej wiedzy na temat układów hamulcowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!