Aluminiowe naczepy – kompromis między wagą a wytrzymałością

Konstruktorzy KH-KIPPER dążą do połączenia indywidualnych oczekiwań użytkowników wywrotek z technologicznymi możliwościami. Celem jest spełnienie dzisiejszych i przyszłych wymagań klientów. Kompromis pomiędzy wagą a wytrzymałością zachowano w aluminiowych zabudowach KH-KIPPER.

Do produkcji tylnozsypowych zabudów aluminiowych KH-KIPPER używa się wysokogatunkowego i trudnościeralnego aluminium. Przy podłodze 8 mm i burtach 6 mm taka skrzynia z ramą i plandeką Marcolin waży zaledwie 2 500 kg. Waga stalowego odpowiednika z podłogą 5 mm i burtami 4 mm sięga średnio 3,9 – 4 t. Charakterystyczny kształt skrzyni zapobiega pozostawaniu przewożonego materiału wewnątrz przestrzeni ładunkowej oraz skraca czas rozładunku.

Przeznaczona do transportu sypkich materiałów wywrotka, została wyposażona w elektryczny, zdalny system zwijania plandeki Marcolin na ścianie czołowej zabudowy. Zwiększającym bezpieczeństwo elementem wyposażenia jest kamera cofania, która uruchamia się automatycznie po włączeniu wstecznego biegu.

Komentarze


Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!