Nissens Polska rozszerza ofertę komponentów termicznych

9 marca 2016, 8:20

Od pierwszego kwietnia 2016 Nissens rozszerza ofertę komponentów termicznych o sprzęgła wentylatorów. Na początku program będzie zawierał 36 modeli pokrywających 75% zakresu chłodnic cieczy Nissens dla aut ciężarowych.

Rozszerzenie oferty ma za zadanie umocnienie pozycji Nissens jako dostawcy pełnej linii produktowej w obrębie klimatyzacji i chłodzenia silnika dla segmentu aut ciężarowych. Założeniem programu jest jego nieustanne poszerzanie, tak aby zaspokoić jak najpełniej pokrycie obecnych oraz w przyszłości nowo pojawiających się modeli aut.

Więcej niż obroty

Badania rozwojowe nad produktem rozpoczęły się jesienią 2014. Po ponad 20 miesiącach intensywnego rozwoju, Nissens jest gotowy z premierą produktu.

Klavs T. Pedersen– „Opracowaliśmy to wdrożenie w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią gamę modeli oraz co ważniejsze, najwyższą jakość produktu. Siłą napędową wdrożeń takich jak to nie jest bynajmniej perspektywa natychmiastowych zysków. Naszą centralną uwagę skupia chęć wprowadzenia na rynek produktu o najwyższym standardzie jakościowym. Wysoka jakość musi cechować produkt od jego pierwszych chwil na rynku. Tylko w ten sposób możemy zagwarantować długotrwały, komercyjny sukces oferowanych przez nas komponentów termicznych” – wyjaśnia Klavs T. Pedersen,  Senior Vice President w firmie Nissens.

Wpływ na cały system chłodzenia

W ocenie jakości sprzęgieł sterujących wentylatorami, modulacja ich pracy uważana jest za czynnik o bardzo wysokim znaczeniu. Ze sprzęgłami sterowanymi zarówno elektrycznie jak i poprzez bimetalową konstrukcję, Nissens oferuje komponenty idealnie dobrane do wymogów konkretnego systemu chłodzenia dla poszczególnych modeli aut, zapewniając tym samym optymalną wydajność pracy całego systemu chłodzenia.

– „Podczas gdy wiele rynkowych sprzęgieł pracuje w prostym trybie załącz/rozłącz, wysokiej jakości sprzęgła gwarantują, że prędkość obrotowa wentylatora jest dobrana płynnie i w doskonałej proporcji do potrzeb chłodzenia bloku silnika. Naszej wysokiej jakości sprzęgła precyzyjnie modulują prędkość obrotową wentylatora pomiędzy trybem całkowitego odłączenia i załączenia. Taki sposób płynnego sterowania pracą wentylatora zapewnia jego optymalną prędkość obrotową, dobraną do indywidualnych potrzeb danego modelu auta. Zastosowanie modulacji znacznie redukuje zapotrzebowanie na pobór mocy silnika a tym samym zużycie paliwa.” – Wyjaśnia Jesper Petersen, Dyrektor ds. Produktu i Jakości w Nissens.

Sprzęgła wentylatorów Nissens są projektowane i wytwarzane w 100% zgodności z wysokimi wymogami dla części OE. Produkty Nissens poddawane są kompleksowym testom zapewniającym, że ich wydajność odpowiada rygorystycznym standardom jakości.

– „Mamy wysokie oczekiwania w stosunku do naszego najnowszego produktu. Należy rozumieć to w taki sposób, że naszym celem jest nie tylko poszerzanie oferty o kolejne nowe komponenty. Chcemy zdecydowanie zapewnić sobie rolę dostawcy, który stanowi siłę napędową dla przyszłego, pozytywnego rozwoju tej grupy produktowej na rynku.” – Konkluduje Petersen.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!