Diagnostyka ciężarowych i osobowych w jednym urządzeniu

27 września 2013, 15:47

Firma P.P.H.U. Dax-Pol wprowadza na rynek urządzenie łączące diagnostykę samochodów ciężarowych i osobowych z zestawem kabli i wtyczek. Jest to OPUS TRUCK + CARS.

OPUS TRUCK + CARS

Nowość w ofercie Dax-Pol to nowoczesny szwedzki skaner diagnostyczny, który podbija obecnie rynek europejski. Jego zaletą jest uniwersalność i duża ilość obsługiwanych marek. Sprzęt diagnostyczny dedykowany jest do samochodów ciężarowych, autobusów oraz naczep, pozwala na dogłębną analizę pojazdu zaczynając od odczytu kodów błędów, ich kasowanie, podgląd parametrów rzeczywistych, przetestowanie podzespołów i co najważniejsze adaptacje/kodowanie sterowników i ich programowanie.

Zaletą sprzętu jest prostota obsługiwania, wystarczy uruchomić program i podłączyć tester do gniazda diagnostycznego i połączyć się zdalnie poprzez bezprzewodowy moduł Bluetooth lub kablem USB. Obsługę testera ułatwia polska wersja oprogramowania. Kolejnym plusem jest bezpłatna pomoc techniczna oraz dwuletnia gwarancja, zapewniona przez polskiego dystrybutora.

Oprogramowanie zawiera program OPUS-DATA kompleksową bazę danych technicznych i serwisowych pochodzących od producentów pojazdów. Aby ułatwić pracę, urządzenie zawiera szereg funkcji pomagających użytkownikowi dokonywać właściwych decyzji. Jednym z takich przykładów jest ISI (Intelligent System Identification – Inteligentna Identyfikacja Układu), w którym oprogramowanie automatycznie wykrywa konkretny układ diagnostyki dla określonego pojazdu, co pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz osiągnięcie prawidłowych wyników badania. Baza danych jest często uaktualniana oryginalnymi danymi pochodzącymi od producentów samochodów.

Funkcje urządzenia:

 • możliwość obserwacji parametrów rzeczywistych na wykresach łącznie z możliwością ich nagrywania
 • zapis pełnej informacji o kliencie łącznie z np. aktualnymi rabatami
 • wiele funkcji specjalnych, w tym kodowania nowych sterowników, wtryskiwaczy, klonowanie jednostek sterujących, kalibracje, regeneracje filtrów cząstek stałych i inne funkcje dostępne tylko w urządzeniach serwisowych
 • możliwość przetestowania/przesterowania większości podzespołów (pompy, wtryskiwacze, zawory, cewki etc.)
 • automatyczne wyszukiwanie dostępnych sterowników wraz z odczytem ilości błędów w poszczególnych układach

 

Parametry techniczne:

 • zasilanie 12-24V (z gniazda OBD),
 • Interfejs: USB oraz Bluetooth®,
 • Gwarancja: 24 mc,
 • z protokołem OBD2/EOBD,
 • wbudowany czytnik kart micro SD,
 • wbudowany multipekser,
 • wymagany pc/laptop z systemem Windows XP/Vista/7.

 

Pakiet podstawowy zawiera: głowicę Opus, kabel USB, walizkę, przewód 16pin OBD2, płytę instalacyjną CD, instrukcję/oprogramowanie na CD, (laptop, kable – opcja)

Opus Group jest jednym ze światowych liderów rozwoju sprzętu do diagnostyki i analizy błędów w systemach elektronicznych występujących w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Szczegółowych infomacji udzieli dział handlowy firmy Dax-Pol www.auto-boss.net

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Robin3d, 5 grudnia 2020, 8:26 1 0

Jaka cena

Odpowiedz