Nietypowa kryjówka dla wyłącznika tachografu

25 sierpnia 2016, 13:54

Co można zrobić z częścią urządzenia przekłamującego wskazania tachografu, by spróbować uniknąć znalezienia go przez ITD? Ukryć w majtkach. Takiego rozwiązania próbowała kobieta będąca członkiem dwuosobowej załogi jadącej z Estonii do Niemiec.

Łotewskie małżeństwo zatrzymane przez funkcjonariuszy podlaskiego WITD na DK8. Analiza wydruków i danych z tachografu cyfrowego pozwalały przypuszczać, że w kontrolowanym pojeździe zainstalowane jest urządzenie umożliwiające kierowcy jazdę z rejestracją „odpoczynku”.

i2

Pojazd został skierowany do specjalistycznego serwisu tachografów. Stwierdzono tam, że w impulsatorze zostało zainstalowane dodatkowe urządzenie umożliwiające manipulacje tachografu. Podczas oględzin impulsatora, żona kierowcy ukryła urządzenie symulujące pracę drugiego niezależnego sygnału prędkości (IMS) w bieliźnie, którą miała na sobie.

i3

i1Kobieta nie oddała schowanego urządzenia. Wezwany na miejsce patrol Policji wykorzystał kajdanki, by doprowadzić ją do radiowozu. To przekonało Łotyszkę do oddania schowanego urządzenia, będącego częścią skomplikowanego wyłącznika tachografu.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami wszczęto postępowanie administracyjne natomiast małżeństwo zostało ukarane 4 mandatami karnymi.

źródło: bialystok.witd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!