Legnica: Ponad połowa badanych pojazdów z usterkami

29 sierpnia 2016, 12:32

Inspektorzy z WITD we Wrocławiu wykorzystali Mobilną Linię Diagnostyczną, by sprawdzić stan pojazdów w Legnicy. Spośród 12 przebadanych pojazdów, 7 było w tak złym stanie, że pozbawiono je dowodów rejestracyjnych. Zatrzymano też pojazd przeładowany o 11 ton.

Głównymi usterkami były: niesprawne układy hamulcowe, nadmierne luzy elementów układu zawieszenia pojazdów, wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmiernie zużyty bieżnik opon, pęknięta przednia szyba pojazdu oraz niesprawne oświetlenie. W jednym przypadku zatrzymano dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych pojazdu.

Czteroosiówka przeładowana o 11 ton

Podczas działań na ulicy Złotoryjskiej w Legnicy zauważono czteroosiową wywrotkę z piaskiem. Mimo obowiązku ładunek nie był zabezpieczony plandeką, rozsypywał się na jezdnię. W wyniku wstępnych czynności kontrolnych, na podstawie analizy dokumentu przewozowego stwierdzono, iż pojazd jest znacząco przeładowany. Po dokonaniu ważenia na wadze stacjonarnej stwierdzono, że samochód z ładunkiem waży około 43 tony, przekraczając dopuszczalną masę całkowitą o około 11 ton.

Jechał na magnesie

Skontrolowano też ciągnik siodłowy z naczepą, którym przewożono ładunek koksu z Zabrza. Kierowca został zatrzymany za wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych. Podczas kontroli okazało się też, że kierowca dzień wcześniej używał magnesu w celu zakłócenia pracy tachografu.

źródło dolnyslask.witd.gov.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!