Scania LNG w Euro Truck Simulator 2

, 30 lipca 2019, 16:08

Ciągnik Scania R410 LNG w charakterystycznym oklejeniu został odwzorowany w popularnej grze Euro Truck Simulator 2. Pojazd stworzyło dwóch graczy z Polski.

„Oryginalny” ciągnik jest dostępny dla polskich firm transportowych w ramach programu „Zawsze na czele” od maja br. Pojazd wyróżnia się charakterystycznym oklejeniem, które zostało precyzyjnie odtworzone w grze Euro Truck Simulator 2 przez Aleksandra Nocunia z Będzina. Za stworzenie zbiorników na gaz w projekcie odpowiada Igor Wójcik z Tychów.

W podstawowej wersji gry pojazdy ciężarowe zasilane paliwami alternatywnymi nie są dostępne, można to jednak zmienić modyfikacjami tworzonymi przez graczy.

Szukając inspiracji do stworzenia nowego projektu trafiliśmy na zdjęcie Scania LNG. Lubimy wyzwania, dlatego zdecydowaliśmy się na stworzenie ciągnika napędzanego gazem ziemnym, który wymaga nieco więcej pracy, niż standardowa ciężarówka. Wcielenie naszego pomysłu w życie zajęło nam ok. 2 godzin – komentuje Aleksander Nocuń.

Poprzez modyfikacje w grze ETS 2 można stworzyć naprawdę ciekawe i ładne ciężarówki. Choć projekt Scania LNG wymagał trochę pracy, to mamy ogromną satysfakcję z tego, że został on zauważony i cieszy się takim uznaniem. Aktualnie jesteśmy również w trakcie tworzenia pojazdu Scania nowej generacji w wersji z pantografem – mówi Igor Wójcik.

Pojazdy Scania z pantografem z można już spotkać na szwedzkich oraz niemieckich autostradach.

Póki co żaden z nas nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów ciężarowych. Planujemy jednak zdawać prawo jazdy na kategorię upoważniającą do prowadzenia tego typu pojazdów. Mam nadzieję, że będzie to wtedy nowa Scania – dodaje Aleksander Nocuń.

Projekt Scania LNG oraz malowanie zostaną udostępnione w grze Euro Truck Simulator 2 za darmo po uzyskaniu specjalnego hasła – więcej informacji na fanpage Scania Polska S.A. na Facebooku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!