Niskie podatki od transportu w Wieluniu? Burmistrz z nietypową promocją miasta.

, 27 stycznia 2022, 16:07

W Wieluniu wkrótce ma odbyć się kontrowersyjna gala MMA VIP, promowana przez byłego boksera Marcina Najmana i… byłego szefa mafii pruszkowskiej, Andrzeja Zielińskiego (pseudonim Słowik). Co wspólnego z tym wydarzeniem ma branża transportowa? Wbrew pozorom wiele – za sprawą ostatniego wystąpienia burmistrza Wielunia – Pawła Okrasy.

Mafia, celebryckie MMA i transport…

Po ujawnieniu informacji, że udziałowcem federacji MMA VIP, organizującej galę walk, promowanej przez Marcina Najmana jest były szef mafii pruszkowskiej, w mediach rozgorzała prawdziwa burza. Większość internautów i dziennikarzy krytykowała organizację gali, w której ważną rolę miały odgrywać postaci z mafijnego półświatka. Szczególnym przeciwnikiem federacji został Krzysztof Stanowski – dziennikarz sportowy, założyciel portalu Weszło.com, obecny udziałowiec Kanału Sportowego na Youtube.

Niskie podatki dla transportu w gangsterskim klimacie

W związku z falą negatywnych komentarzy, kolejne miasta odmawiały wypożyczenia swoich obiektów do organizacji gali MMA VIP. Zgodził się dopiero Wieluń, którego burmistrz nie widział niczego złego w mafijnych powiązaniach organizacji. Skłoniło to Krzysztofa Stanowskiego do przyjazdu do miasta w celu przeprowadzenia wywiadu z burmistrzem.

Tu dochodzimy do wątku transportowego. Burmistrz Wielunia, Paweł Okrasa, spodziewał się, że wywiad udzielony tak znanej osobistości jak Krzysztof Stanowski, przełoży się na skokowy wzrost zainteresowania internautów Wieluniem. Postanowił więc wykorzystać pierwsze minuty nagrywanego spotkania na promocję miasta. Mimo że nie było to tematem rozmowy, zaczął od zakomunikowania widzom, że Wieluń jest gminą przyjazną transportowi, zachęcając firmy do rejestrowania w niej swojej działalności. Mają one zapłacić tam niższe podatki niż w innych miastach w Polsce.

Być może oferta burmistrza jest atrakcyjna dla firm. Wydaje się jednak, że na przestrzeni całego wywiadu nie wypadł on zbyt przekonująco. Sami możecie ocenić to, oglądając poniższe nagranie. Być może jednak cel promocyjny dla „miasta przyjaznego transportowi” został osiągnięty. Wszak już na drugi dzień po emisji film z wywiadem zebrał prawie pół miliona wyświetleń…

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!