Zgierski konkurs na najbardziej zepsuty autobus

23 maja 2022, 10:19

Radny Przemysław Jagielski ze Zgierza od kilku lat bacznie przygląda się stanowi zgierskiej komunikacji i poczynań tamtejszego przewoźnika. Jego wnioski nie są zbyt kolorowe i potwierdzają je zgierzanie na co dzień jeżdżący autobusami. Z tego powodu radny postanowił ogłosić konkurs – na najbardziej zepsuty autobus w Zgierzu, a do udziału w nim zaprasza absolutnie wszystkich chętnych. 

Za przewozy autobusowe w Zgierzu odpowiada firma MARKAB, z usług której nie są zadowoleni ani mieszkańcy, ani wspominany radny Jagielski. Jego działalność interwencyjna związana z poziomem usług świadczonych przez przewoźnika kilkukrotnie stawała się przyczyną pozwów kierowanych do sądów – oskarżany był on wówczas o zniesławienie. MARKAB sprawę przegrał, ponieważ sąd uznał, że radny ma prawo reprezentować opinie mieszkańców i żądając wyjaśnień może zadawać pytania, nawet te niewygodne. Spółka przewozowa złożyła jednak apelację, więc nie jest to zakończenie sprawy i zdaje się, że będzie ona miała jeszcze kilka odcinków.

Sprawy sądowe nie zniechęcają jednak Przemysława Jagielskiego, który stał się komunikacyjnym głosem mieszkańców, którzy dosyć mają brudu, niepunktualności i przede wszystkim bardzo dużej awaryjności zgierskich autobusów. Na swoją skrzynkę mailową radny otrzymywał coraz więcej zgłoszeń dotyczących awarii pojazdów, w związku z czym postanowił zorganizować konkurs – #Holobus Foto Challenge.

Założenia konkursu są bardzo proste – osoba, która do września prześle najwięcej zdjęć zepsutych lub holowanych zgierskich autobusów wygra kwartalną migawkę. Dodatkowo, na zakończenie konkursu radny planuje wydać kalendarz z najlepszymi fotografiami i sprezentować go prezydentowi Zgierza i radnym tamtejszego magistratu.

W poniższej galerii prezentujemy kilka wybranych zdjęć, które opublikowane zostały na facebookowym profilu radnego Jagielskiego. Fotografie te pochodzą jedynie z kilku ostatnich tygodni, więc wygląda na to, że skala problemu ze zgierską komunikacją jest naprawdę duża, a działacz może mieć problem z wyborem zwycięzcy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!