Zintensyfikowane kontrole policji. Kierowcy ciężarówek nie przestrzegają zakazu wjazdu.

11 kwietnia 2023, 14:41

Kontrole policyjne wykazały aż 44 naruszenia zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych na ulice miasta. Skutkiem przejazdu ciężarówek są uszkodzone nawierzchnie oraz struktura wielu ulic. Policjanci planują rutynowe kontrole. Czy uda się skutecznie egzekwować prawo?

Policja kontroluje ciężarówkę
fot. Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Mieszkańcy i władze samorządowe współpracują z policją. Mają już dość.

Nie wszystkie drogi są konstruowane w taki sposób, aby utrzymać ciężar pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 t. Jeśli po takiej drodze regularnie przejeżdżają ciężarówki, to ulega ona uszkodzeniu i wymaga napraw. Problem został zauważony przez mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego, którzy zgłaszali ciężarówki przejeżdżające przez ich miasto na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, w akcję zaangażował się także lokalny samorząd. Na skutek tych działań policja podjęła zdecydowane działania.

88% kontrolowanych ciężarówek poruszało się po Tomaszowie nielegalnie

W dniach 5 i 6 kwietnia 2023 roku kilkunastu policjantów drogówki z Tomaszowa Mazowieckiego i okolic we współpracy z operatorami miejskiego monitoringu przeprowadzili szeroko zakrojoną akcję. Aż 44 z 50 przeprowadzonych kontroli wykazało złamanie zakazu wjazdu ciężarówkami. Kierowy otrzymali łącznie kilkadziesiąt mandatów i pouczeń. Ponadto zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, a jedną sprawę skierowano do ITD.
Aby zapobiegać dalszemu niszczeniu tomaszowskich dróg policja planuje regularnie przeprowadzać tego typu kontrole.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

platnik do budżetu (mandatów), 18 kwietnia 2023, 11:48 3 0

pocałujta w dudę wójta ...i dowoźcie se towary helikopterem . Bo my kierowcy dużych autek wjeżdżamy ne te drogi dla przyjemności i żeby zrobić na złość mieszkającym przy ulicach z zakazami "sz.p" radnym co przez swoje układziki porobili zakazy "żeby im ciężarówki pod domami nie jeździły "

Odpowiedz