Uczestnicy programu Młode Kadry w konkursie Master Mechanic 2015

1 czerwca 2015, 13:02

W tegorocznej edycji konkursu wiedzy technicznej i umiejętności praktycznych mechaników, organizowanego przez Inter Cars SA pod nazwą Konkurs Master Mechanic 2015, nowością jest udział uczniów ze szkół objętych programem Młode Kadry.

Decyzja o zmianie formuły i poszerzeniu grona uczestników konkursu spowodowana była ogromnym zainteresowaniem szkół biorących udział w programie Młode Kadry. Jest to dla uczniów dobra okazja do zapoznania się z wymaganiami, jakim muszą sprostać mechanicy w obecnych warunkach rynkowych, aby świadczyć usługi na odpowiednio wysokim poziomie. W konkursie sprawdzana jest wiedza teoretyczna dotycząca budowy, diagnozowania usterek oraz naprawy pojazdów samochodowych, a także, co bardzo ważne, weryfikowane są umiejętności praktyczne w tym zakresie. Będzie więc to dla uczniów przedsmak prawdziwej pracy w tym ciekawym, ale trudnym zawodzie. Pytania testowe oraz zadania praktyczne będą takie same dla mechaników i uczniów. Zależy nam na tym, żeby uczniowie poznali praktyczną stronę zawodu, do którego się przygotowują. Będzie to też czynnik mobilizujący uczniów do nauki, jeśli uznają, że posiadane przez nich wiedza i umiejętności praktyczne wymagają jeszcze pewnego nakładu pracy.

Na tych samych zasadach co mechanicy uczestniczący w szkoleniach technicznych organizowanych przez Inter Cars SA, mogą w konkursie brać udział nauczyciele ze szkół z programu Młode Kadry. Dla wszystkich uczestników konkursu, czyli dla mechaników, nauczycieli oraz uczniów i absolwentów szkół objętych programem Młode Kadry możliwe do wyboru są dwie kategorie konkursowe. Mamy „Konkurs Master Mechanic 2015 – samochody osobowe” oraz „Konkurs Master Mechanic 2015 – samochody ciężarowe”. Stosownie do kategorii dobrana jest tematyka pytań technicznych oraz są przygotowane usterki odpowiednio w samochodzie osobowym oraz w samochodzie ciężarowym. Poza niewątpliwą satysfakcją z miejsc zajętych w konkursie, co świadczy o odpowiednich umiejętnościach zawodowych uczestników, zwycięzcy otrzymają również ufundowane przez Inter Cars SA nagrody.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to sprawdzenie wiedzy teoretycznej (półfinały) w wyznaczonych lokalizacjach na terenie Polski. Drugi etap to sprawdzenie wiedzy praktycznej (finały) w Centrum Szkoleniowym Inter Cars SA w Czosnowie.

Konkurs ciężarowy:

  • http://szkolenia.intercars.com.pl/?id=1150#/ajax_str.php?id=1517
     

Konkurs osobowy:

  • http://szkolenia.intercars.com.pl/?id=1150#/ajax_str.php?id=1516
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!