17 placówka w programie Młode Kadry

1 czerwca 2015, 14:05

W maju 2015 r. do programu Młode Kadry dołączył Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie. To już 17 placówka edukacyjna, która bierze udział w inicjatywie Inter Cars SA.

O wysokiej randze tego wydarzenia świadczyła obecność władz powiatu na czele ze starostą śremskim Zenonem Jahnsem, przedstawicieli wielu śremskich instytucji, dyrektorów, kierowników firmy Inter Cars oraz dostawców z firm: Bosch, Castrol, Luk Ina Fag, KYB Europe, Osram, ContiTech. Tak duże zainteresowanie pokazuje, że władze miasta i powiatu bardzo poważnie podchodzą do tematu edukacji zawodowej.

Szkoła działa niezwykle prężnie, o czym świadczy utworzenie profilu motoryzacyjnego w 2013 roku. W ciągu 2 lat, dzięki wsparciu starosty, szkoła zdołała wybudować nowoczesne warsztaty i je wyposażyć. Tak doskonała organizacja i chęć działania przekonały Inter Cars do zaproponowania szkole udziału w programie Młode Kadry.

Co spowodowało tak duże inwestycje w edukację z zakresu motoryzacji? – „Spowodowane jest to potrzebą rynku lokalnego oraz wzmożonym zainteresowanie młodzieży w naszym powiecie” – mówi Zenon Jahns, starosta powiatu śremskiego – „Nasi przedsiębiorcy potrzebują pracowników wykształconych w tym kierunku. Natomiast uczniowie potrzebowali dobrej szkoły w miejscu zamieszkania, bez konieczności dojazdu do innych miast.” – dodaje.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Wisława Frydryszak oraz dyrektor handlowy Inter Cars SA Sławomir Rybarczyk podpisali porozumienie o współpracy i o przystąpieniu szkoły do programu Młode Kadry. W ten sposób szkoła dołączyła do grona 17 wybranych przez firmę najlepszych szkół w Polsce. Udział w programie to dla uczniów klas samochodowych i nauczycieli pracujących w tej branży szansa na zdobywanie cennego doświadczenia oraz możliwość śledzenia szybko zmieniającego się rynku motoryzacyjnego. Placówka otrzymała najnowszy sprzęt do naprawy i diagnostyki samochodów za kwotę 100 tysięcy złotych i pakiet szkoleniowy za 30 tysięcy złotych. Otrzymany sprzęt i liczne szkolenia z pewnością podniosą jakość oferty edukacyjnej placówki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!