Schwarzmuller poprawia wyniki

, 5 sierpnia 2015, 10:07

Schwarzmuller utrzymuje stabilność wzrostu przez trzeci rok z rzędu. Na koniec 2015 firma spodziewa się uzyskania obrotów na poziomie 290 mln Euro i stabilnej marży. Jej odpowiedzią na tę tendencję jest zwiększenie elastyczności produkcji i insourcing niektórych procesów produkcyjnych.

Suma 290 mln Euro oznacza, że obroty grupy Schwarzmüller znów wzrosną o ok. 18 mln Euro w porównaniu z tym samym okresem w 2014 (272 mln Euro). W ciągu ostatnich trzech lat obroty firmy wzrosły więc o 27% (w 2012 wynosiły one 229 mln Euro). Jednocześnie Jongert przewiduje, że zysk firmy w bieżącym roku obrotowym pozostanie stabilny.

– Zakładamy, że jeżeli ta sama tendencja utrzyma się przez resztę roku, osiągniemy EBIT na poziomie 2% – powiedział CEO w pierwszym w historii szczegółowym zestawieniu jakości wyników dla grupy Schwarzmüller.

Według Jongerta wzrost przychodów wynika ze zmian w segmencie produkcji. Wzrosła sprzedaż pojazdów specjalnych, takich jak wywrotki i pojazdy z ruchomą podłogą, i odnotowano zwiększony popyt na konstrukcje aluminiowe.

– Jest to część naszego planu zwiększenia wartości dodanej dla każdego pojazdu. Ponieważ jesteśmy producentem sprzętu wysokiej jakości, nie chcemy marnować środków na segment standardowy, w którym toczą się zażarte wojny cenowe. Do osiągnięcia wzrostu posłuży nam, zgodnie z planem, nasze doświadczenie w zakresie pojazdów specjalnych – podkreśla Jongert. Bieżące zamówienia szacowane są na ponad 90 mln Euro, najwięcej w całej historii firmy.

Zwiększona wydajność i zoptymalizowane zarządzanie produkcją

Z obecnej perspektywy szybkość wzrostu w roku 2015 będzie o ok. 7% mniejsza iż w 2013 (16%). Zdaniem Jongerta jest to związane z wąskim gardłem w produkcji pojazdów, na które był szczególny popyt przez pierwsze dwa miesiące w roku. Ta pięta achillesowa została już usunięta poprzez zwiększenie wydajności.

Następnie dokonano dalszej optymalizacji w zarządzaniu produkcją i procesami. Inwestycja w automatyczną maszynę do cięcia laserowego do pracy w trybie 24/7 znacznie zwiększy elastyczność w przygotowywaniu produkcji. Jednocześnie firma opracowuje kompleksowy system zarządzania sprzedażą, który wykorzysta segmentację rynku do tworzenia rzetelnych prognoz procesów sprzedażowych, a więc i wymagań klientów i produkcji.

Największa flota pojazdów specjalnych na wynajem

Stosunkowo nowa strategia firmy polegająca na udostępnianiu pojazdów do użytku rozwija się dynamicznie. W tym roku szczególnie dobrze rozwijała się flota pojazdów przeznaczonych na wynajem; Jongert spodziewa się dwucyfrowego wzrostu w tym zakresie.

Schwarzmüller nie wynajmuje pojazdów standardowych, a jedynie najwyższej jakości pojazdy specjalne, które mogą pomóc w realizacji dużych napływów zamówień. Usługa ta jest dostępna przede wszystkim na rynkach podstawowych w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Czechach i na Węgrzech. Obecnie flota pojazdów na wynajem składa się z ok. 1500 pojazdów, co czyni ją największą w Europie flotą pojazdów specjalnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!