Demotrans dodaje nowe komputery pokładowe CarCube do swojej floty

, 17 sierpnia 2015, 14:46

Firma Demotrans z Oleśnicy weszła we współpracę z dostawcą systemu telematycznego dla transportu – firmą Trimble Transport & Logistics. Obecnie Demotrans dodał kolejne 100 komputerów pokładowych Trimble, w efekcie wszystkie spośród ponad 200 zestawów transportowych Demotransu, są wyposażone w komputery pokładowe CarCube od Trimble.

demotrans

W wyniku współpracy z Trimble, Demotrans odnosi korzyści z lepszej i łatwiejszej komunikacji z kierowcami, monitorowania ich czasu pracy on-line, nawigacji, która jest często uaktualniana, a także możliwości obserwacji w czasie rzeczywistym przez klientów firmy Demotrans, co się dzieje z ciężarówkami wiozącymi ich towary. Telefony komórkowe niemal wyszły z użycia w kontaktach z kierowcami. System Trimble pozwala na komunikowanie się za pomocą wiadomości tekstowych, dzięki czemu spedytorzy nie „wiszą” cały czas na telefonach.

– „Zdecydowaliśmy o zakupie kolejnych urządzeń CarCube, ponieważ system telematyczny Trimble daje nam większą elastyczność. Dodatkowym atutem jest dobrze układająca się współpraca z przedstawicielami Trimble, którzy są zawsze otwarci na nasze pytania i pomoc w pełnym wykorzystaniu możliwości systemu” – mówi Andrzej Błach z Demotransu. – „Poza tym nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania w ramach systemu, zwiększające efektywność działalności transportowej, w tym takie narzędzia planowania jak FleetCockpit oraz Driver Performance Portal, dzięki którym nasi dyspozytorzy mogą wysyłać kierowcom pełne informacje dot. trasy oraz komunikować się z nimi w celu śledzenia pojazdów i optymalizowania poszczególnych etapów transportu. Driver Performance Portal monitoruje pracę kierowców dając przejrzysty obraz ich stylu jazdy. Na podstawie tych informacji kierowcy mogą wykazać się inicjatywą i poprawić swoje wyniki” – dodaje.

Wygodnym rozwiązaniem proponowanym przez Trimble jest aplikacja back-office’owa FleetWorks oraz narzędzie do planowania FleetCockpit – obie dostępne na smartfonach i tabletach, a po tym, jak firma Trimble T&L wprowadziła funkcję monitorowania naczep, Demotrans jest w stanie znacznie efektywniej planować i zarządzać całym parkiem transportowym.

Demotrans, to przedsiębiorstwo, które od 1996 roku zajmuje się logistyką, transportem, spedycją krajową i międzynarodową oraz magazynowaniem. Specjalizuje się w przewozach zarówno ładunków drobnicowych, jak i całopojazdowych oraz ponadgabarytowych na terenie Polski i Europy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!