HELLA Polska na 15 jubileuszowych targach Inter Cars

24 sierpnia 2015, 10:26

Tradycyjnie HELLA Polska zaznaczy swoją obecność na tej corocznej imprezie firmy Inter Cars. Ozdobą ekspozycji będzie jedyny w swoim rodzaju ciągnik siodłowy DAF XF 106 PACCAR. Na wyjątkowość i atrakcyjność tego pojazdu składa się innowacyjna technika firmy DAF prezentowana przez 510 konny zespół napędowy spełniający normę Euro 6, nadwozie, które z niezwykłą starannością i fantazją przedstawia wizerunki mężnych i dzielnych mitycznych Vikingów w swym codziennym rzemiośle czyli w walce z demonami i złem. Ten atrakcyjny pojazd jest wyposażony w najnowocześniejsze oświetlenie dodatkowe firmy HELLA wykorzystujące technologię LED. Oświetlenie to składa się z 10 reflektorów Luminator LED i dwóch reflektorów dalekosiężnych w formie belek LED.

Luminator LED to reflektor dalekosiężny o najwyższych parametrach. W metalowej obudowie zainstalowano innowacyjny układ optyczny odbłyśnika z trzema diodami wysokiej mocy sterowanymi układem elektronicznym, który stabilizuje ich temperaturę pracy. Dzięki temu przedłuża się trwałość źródeł światła i jasność światła jest stała. Odbłyśnik podzielony jest na trzy segmenty, w każdym źródłem światła jest jedna wysokiej mocy dioda LED. Światło każdej diody wzmacniane jest dodatkowym małym zwierciadłem ustawionym naprzeciw diody i kierowane jest na odbłyśnik. Zasięg światła reflektora Luminator LED przekracza 550 m, a siła światła jest tak duża, że jeszcze w tej odległości od reflektora możliwe jest czytanie gazety. Dzięki diodom LED światło ma barwę światła dziennego co zdecydowanie poprawia widoczność i ogranicza zmęczenie kierowcy. Segmenty odbłyśnika przedzielone są prętami światłowodów, które podświetlone diodami niewielkiej mocy pełnią rolę lamp pozycyjnych. Funkcja światła pozycyjnego reflektora Liminator LED to technologiczna ozdoba każdego pojazdu. Reflektor Luminator LED może mieć zastosowanie nie tylko w samochodach ciężarowych pokonujących dalekie trasy, jest również bardzo ceniony przez właścicieli samochodów terenowych.

Drugim rodzajem reflektora dodatkowego prezentowanego na „Vikingowskim” DAFie jest belka LED z 12 diodami wysokiej mocy. To obecnie najnowsze rozwiązanie tego typu reflektora. Diody ustawione są obok siebie w szeregu i emitują światło bezpośrednio w kierunku jazdy. Obudowa reflektora ma formę płaskiej belki, którą łatwo jest zamontować na przykład na masce, na dachu, na orurowaniu dachu czy przodu pojazdu terenowego. Można je montować też tak jak jest to pokazane na eksponowanym przez HELLĘ ciągniku siodłowym. Parametry świetlne nowej belki dalekosiężnej przewyższają parametry reflektorów halogenowych, przy niższym o 60% poborze energii i trwałości porównywalnej z czasem całkowitej eksploatacji pojazdu, na którym zostaną zamontowane.

Wszystkich zainteresowanych najnowszymi produktami, technologiami stosowanymi w oferowanych produktach i elementami wyposażenia warsztatowego firmy HELLA zapraszamy na naszą ekspozycję.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!