Nawigacja TRUCKER 5000 – nowość od TomToma

, 3 września 2015, 11:55

Firma TomTom wprowadza nowe przenośne urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek – TRUCKER 5000. Urządzenie posiada 5-calowy ekran, wyznacza optymalne trasy dzięki mapom dostosowanym do określonego typu samochodów ciężarowych oraz uwzględnianiu gabarytów, wagi, rodzaju ładunku i prędkości.

 

Dzięki usłudze TomTom Traffic i zaawansowanym mapom, kierowcy uzyskują informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

TomTom TRUCKER ostrzega o fotoradarach oraz utrudnieniach w ruchu występujących na trasie (informacje są wyświetlane na pasku w urządzeniu). Dzięki tej usłudze, kierowcy otrzymują informacje dotyczące lokalizacji fotoradarów oraz miejsc, w których zaczynają się i kończą korki.

Aby uniknąć niemiłych niespodzianek, TomTom TRUCKER 5000 oferowany jest z dożywotnimi aktualizacjami map, a usługa nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Dzięki temu kierowcy mogą zawsze podróżować z najnowszymi mapami, aktualizowanymi cztery razy w roku. Urządzenie zawiera również takie funkcje, jak Zaawansowany Asystent Pasa Ruchu, który wskazuje właściwy pas ruchu podczas dojazdu do skrzyżowania, a także Speak & Go, która umożliwia kierowcy wygodne sterowanie urządzeniem za pomocą głosu.

Nawigację wyposażono w 5-calowy, interaktywny ekran dostosowany do obsługi gestami (jak w przypadku smartfonów) oraz w uchwyt magnetyczny Click & Go, by kierowca mógł łatwo zdejmować oraz zakładać nawigację.

TomTom TRUCKER może być także używany w samochodach osobowych. Nawigacja będzie dostępna w sklepach oraz w sprzedaży internetowej na stronie TomTom w drugim tygodniu września. Sugerowana cena detaliczna to 349,99 euro. TomTom oferuje również wersję 6-calową – TRUCKER 6000.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!