Siłownie dla kierowców także w serwisach Mercedesa

, 14 września 2015, 13:53

W ciągu najbliższych 2 miesięcy sieć zewnętrznych siłowni dla kierowców powiększy się o 20 nowych obiektów. Kolejne parki treningowe powstaną w ciężarowych serwisach dealerskich Mercedes-Benz.

Aktualnie sieć otwartych siłowni dla kierowców Fundacji Truckers Life liczy 30 obiektów. Parki aktywności są zlokalizowane na najlepszych stacjach paliw zlokalizowanych przy głównych trasach przelotowych i autostradach na terenie całego kraju.

Obok promocji zdrowia i aktywności ruchowej wśród zawodowych kierowców, celem projektu Truckers Life jest umożliwienie trakerom aktywnego wypoczynku w trakcie przerwy w podróżny, a także rozruszanie kości, mięśni i stawów zastałych po wielogodzinnej jeździe. Ponadto siłownie outdoor służą zwiększeniu wydolności serca i płuc kierowców, wpływają na poprawę koordynacji ruchowej, a także niwelują skutki siedzącej pozycji.

Dzięki współpracy Mercedes-Benz Polska i Truckers Life tylko w zeszłym roku udało się uruchomić 6 siłowni pod patronatem Mercedesa na terenie Portu Radomsko, stacjach BP w Stojadłach pod Mińskiem Mazowieckiem i Dębnie Zmigrodzkim, stacjach w Kołbaskowie i Ładnej, a także na terenie obiektu w Sławnie.

Teraz szansę na trening w trakcie przerwy otrzymają także klienci serwisów dealerskich Mercedes-Benz. To nowy kierunek w rozwoju projektu.

Nowe siłownie zostały już uruchomione na terenie serwisów Gwiazdy w Strykowie, Ołtarzewie i miejscowości Brzoza. W ciągu kilku najbliższych tygodni rozćwiczyć się na urządzeniach będą mogli także kierowcy w serwisach MB w Będzinie, Warszawie, Komornikach pod Poznaniem czy Pietrzykowicach obok Wrocławia. Pełna mapa siłowni w punktach dealerskich jest dostępna na stronie www.truckerslife.eu

Fundacji w rozwoju projektu i promocji idei ćwiczeń wśród kierowców stale pomaga Iwona „Trucking Girl” Blecharczyk- ambasadorka projektu. Z udziałem ambasadorki powstają kolejne tutoriale video z ćwiczeniami dla kierowców, a także specjalne poradniki edukacyjne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!