DAF CF Silent z nagrodą za tryb cichy

21 września 2015, 9:14

Ciężarówka DAF CF Silent otrzymała nagrodę za innowacyjność Fleet Transport Truck Innovation Award 2016. Jury przyznało nagrodę za rozwiązanie Silent Mode, umożliwiające pracę w trybie cichym.

DAF CF Silent powstał w ramach programu DAF Transport Efficiency, którego celem jest dalsza optymalizacja zwrotu z jednego kilometra m.in. poprzez zwiększenie dostępności pojazdów. Dzięki trybowi cichej pracy ciężarówka umożliwia załadunek i rozładunek towarów w strefach, w których obowiązują ograniczenia w zakresie emisji hałasu w godzinach wieczornych, nocnych lub wczesno-porannych.

DAF_CF_Silent_Fleet_Transport_Award_2016

Po włączeniu trybu cichego – przez wciśnięcie przycisku „Silent” na desce rozdzielczej – oprogramowanie silnika uruchamia program, który ogranicza moment obrotowy i prędkość obrotów silnika. Zmiana biegów następuje wówczas przy niższych obrotach silnika, a wytłumienie pracy skrzyni biegów umożliwia utrzymanie hałasu na poziomie poniżej 72 dB(A).

Model DAF CF Silent jest napędzany silnikiem Euro-6 PACCAR MX-11 dostępnym w wersjach o mocy od 210 kW/290 KM do 320 kW/440 KM.

„Pomysłowość i łatwość obsługi tego rozwiązania przekonała jury do przyznania ciężarówce DAF CF Silent nagrody za innowacyjność Fleet Transport Truck Innovation Award”, skomentował Jarlath Sweeney, redaktor naczelny irlandzkiego czasopisma Fleet Transport Magazine. „Technologia ta umożliwia wykonywanie operacji transportowych w godzinach wieczornych i nocnych w obszarach, gdzie obowiązują ograniczenia hałasu. Prowadzi to bezpośrednio do wydłużenia czasu wykorzystania ciężarówek, a tym samym zwiększa efektywność transportu.”

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!