Hankook SmartWork AM09 – na dowolną oś, na różne nawierzchnie

25 września 2015, 15:23

Hankook poszerza ofertę o model AM09 – wszechstronną i przeznaczoną na dowolną oś oponę o podwyższonej odporności na uszkodzenia bieżnika oraz na działanie ostrych wiórów i odłamków. Jest to następca modelu AM06, przeznaczony do różnych zastosowań drogowych i terenowych. Rzeźba bieżnika ma szersze zygzakowate rowki i schodkowe lamele w blokach. Powstały efekt krawędziowy pozwala na skrócenie drogi hamowania oraz polepsza właściwości trakcyjne na nawierzchniach nieutwardzonych. Oznaczona symbolem „M+S” opona jest dostępna w rozmiarze 315/80R22,5. Kolejne rozmiary trafią do oferty w trzecim kwartale 2015 roku.

Powierzchnia bieżnika opony AM09 jest o 10% większa niż w poprzednim modelu. Większy obszar styku z podłożem gwarantuje równomierne rozłożenie obciążenia, co zapobiega deformacji, przyczynia się też do poprawy właściwości trakcyjnych oraz skuteczności hamowania. Ponadto optymalizacja wzoru bieżnika sprzyja lepszemu prowadzeniu i osiągom. Obecność czterech zygzakowatych rowków o znacznej szerokości zapewnia lepsze odprowadzanie błota i wody.

hk

Wydłużony okres eksploatacji i zmniejszone spalanie

Zastosowanie systemu mieszania Hankook IMS zapewnia równomierne rozprowadzenie cząsteczek sadzy i gumy w tworzywie. Użycie tej technologii w połączeniu z obniżeniem temperatury mieszania oraz wydłużeniem czasu trwania całego procesu pozwala na utworzenie większej liczby wiązań pomiędzy cząsteczkami sadzy i gumy. Właściwości otrzymanej struktury oraz specjalna konstrukcja bieżnika modelu AM09 sprawiają, że podczas jazdy wydziela się mniej ciepła, co ma pozytywny wpływ na opór toczenia, a tym samym – na zużycie paliwa.

Większa trwałość i lepsze parametry bieżnikowania

Zastosowanie technologii SCCT zapewnia równomierny rozkład ciśnienia w oponach, nawet przy dużych obciążeniach i pozwala na ograniczenie skutków deformacji osnowy. Dzięki temu zwiększa się nie tylko trwałość opony, lecz także możliwość jej ponownego bieżnikowania. Dodatkowo użycie technologii SCCT wpływa pozytywnie na osiągi, np. charakterystyki skręcania i hamowania.

Nowy model AM09 uzupełnia ofertę produktów SmartWork, która została niedawno poszerzona o model DM09 — specjalistyczną oponę przeznaczoną na oś napędową.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!