Fomar Friction na targach Inter Cars

28 września 2015, 22:41

Jedno ze stoisk jubileuszowych, 15. Targów Inter Cars należało do firmy Fomar Friction, specjalizującej się w produkcji klocków i tarcz hamulcowych.

 

Na ozdobionym balonami stoisku Fomar Friction królowały klocki, tarcze i okładziny hamulcowe, oferowane przez firmę.

Na wystawie pojawiły się nie tylko papierowe katalogi, ale również kody do pobrania aplikacji mobilnej na smartfony, ułatwiającej dobór części. Zgromadzona w aplikacji baza danych zawiera katalogi klocków hamulcowych, tarcz i okładzin hamulcowych. Użytkownik może w łatwy sposób odnaleźć zarówno części przeznaczone dla samochodów osobowych jak i samochodów ciężarowych. Dzięki rozbudowanemu interfejsowi wyszukiwania, możliwe jest podanie wielu różnych parametrów, pozwalających dokładnie określić poszukiwaną część. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w sklepach Google Play i Apple Store.

Do tej pory firma oferowała tarcze hamulcowe do samochodów ciężarowych i autobusów. Tegoroczną nowością w portfolio Fomar Friction są tarcze hamulcowe do samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Oferta obejmuje już ponad 300 najbardziej popularnych referencji, których lista sukcesywnie zostaje powiększana. Docelowo będzie ich ponad 1000, co zapewni około 90 proc. pokrycie rynku osobowego.

Tarcze hamulcowe Fomar otrzymały certyfikat jakości Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.

Goście stoiska mogli zapoznać się z obecną ofertą okładzin ciernych oraz dowiedzieć się, jakie nowości firma chce wprowadzić do sprzedaży.

Firma Fomar Friction sprzedaje swoje produkty do ponad 30 krajów na 3 kontynentach. Niedawno świat obiegła informacja, że koncern MAT Holdings – właściciel marki Fomar Friction i globalny producent oraz dystrybutor produktów z branży motoryzacyjnej – przejmie dwie europejskie fabryki dotychczas należące do Federak Mogul (w Niemczech i Francji). Dzięki transakcji, marka Fomar Friction zyska możliwości dalszego rozwoju asortymentu i podnoszenia jego jakości.

Szczegóły dotyczące oferty Fomar Friction można znaleźć na nowej platformie, dostępnej pod adresem: http://fomar.com.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!