MAN przekazał mini-ciągnik Uniwersytetowi

28 września 2015, 10:45

Ciągnik siodłowy MAN TGX wraz z naczepą trafił na Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pojazd przekazał MAN Truck & Bus Polska.

MAN

W siedzibie MAN Truck & Bus Polska w Wolicy miało miejsce przekazanie dla Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego modelu ciągnika siodłowego MAN TGX wraz z trzyosiową naczepą do przewozu kontenerów. Pojazd został przekazany na ręce Prodziekana ds. Rozwoju dr hab. inż. Marcina Mru­gal­skiego, prof. UZ. przez Prezesa Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Piotra Stańskiego.

Przekazywany zestaw jest kopią trzyosiowego ciągnika siodłowego MAN TGX w skali  1:14. Pojazd wyposażony jest w trójbiegową skrzynię biegów, dwa mechanizmy różnicowe, kompletne oświetlenie zewnętrzne, automatyczne podnoszenie i opuszczanie podpór w naczepie oraz mechanizm zapinania i odpinania naczepy. W modelu tym brakuje układu umożliwiającego zdalne sterowanie zestawem, który zaprojektują i wykonają studenci WIEA Uniwersytetu Zielonogórskiego.

– „Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć Uniwersytet Zielonogórski i oddać studentom do użytku model ciężarówki MAN TGX. To niecodzienna sytuacja, ponieważ zwykle przekazujemy nieco większe ciężarówki naszym klientom. Jako absolwent Politechniki jestem świadomy jak ważne dla studentów są zajęcia praktyczne i nowoczesne pomoce naukowe. Mam nadzieję, że będzie on dobrze służył studentom i wykładowcą.” powiedział Piotr Stański.

Przekazany przez MAN Truck & Bus Polska model będzie wykorzystany do prowadzenia dydaktyki w formie projektów, prac przejściowych oraz dyplomowych, badań naukowych związanych z algorytmami sterowania, dynamicznej rekonfiguracji sieci bezprzewodowych, bezprzewodowego przesyłania i przetwarzania obrazu  oraz różnych akcji promocyjnych Wydziału i Uniwersytetu.

Przekazanie modelu dla Uniwersytetu Zielonogórskiego potwierdza, że firma MAN angażuje się w działania z zakresu CSR. Dotyczą one zarówno edukacji (np. współpraca z Technikum Samochodowym w Warszawie, akcja edukacyjna dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych „Bezpieczna Szkoła przy Drodze”) jak i ochrony środowiska (np. uruchomienie w czerwcu br. bloków energetycznych w fabryce MAN Bus w Starachowicach)

Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego kształci studentów na kierunkach: Automatyka i Robotyka, Biznes Elektroniczny, Efektywność Energetyczna, Elektronika i Telekomunikacja, Elektrotechnika oraz Informatyka.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!