Scania dostarcza 20 autokarów dla Mobilisu

, 28 września 2015, 15:42

Firma Mobilis Group wprowadziła nowe pojazdy Scania Higer A30 na 9 połączeniach międzymiastowych. 20 autokarów kursuje po kraju już od września. Nowy tabor to nie tylko więcej przestrzeni, ale także łatwiejsze podróżowanie dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

1

Jedną z największych udręk osób podróżujących jest ograniczona przestrzeń do siedzenia. Dlatego główną zaletą nowych pojazdów Mobilis Group jest ich przestronność. Szerokie odstępy między siedzeniami zapewniają dużo miejsca na nogi, dzięki czemu dłuższe podróże stają się jeszcze bardziej przyjemne. Autokary są także wyposażone w wygodne, skórzane fotele z możliwością ich odchylenia. Większa przestrzeń sprawia, że rozłożone siedzenie nie wpływa na komfort jazdy osoby z kolejnego rzędu.

Pojazdy są klimatyzowane oraz posiadają system indywidualnej regulacji nawiewu. Dla osób, które nie wyobrażają sobie podróży bez komputera lub telefonu przewoźnik zainstalował gniazdka elektryczne oraz udostępnił bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi. Dzięki temu pasażerowie mogą wygodnie podróżować i mają przestrzeń oraz możliwość, aby spokojnie pracować, uczyć się, kontaktować się ze znajomymi lub odpoczywać.

Autobusy zostały także zmodyfikowane specjalnie dla osób starszych, z niepełnosprawnością ruchową czy rodziców z dziećmi. Posiadają specjalną windę oraz miejsce dla pasażera, dzięki któremu nie trzeba rezygnować z wózka podczas przejazdu. Pozwala to także na samodzielną podróż.

Mobilis Group to firma działająca na polskim rynku od 25 lat. Jej flota to ponad 1 500 autobusów przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej oraz dalekobieżnej. W jej skład wchodzą pojazdy takich marek jak Solaris, Iveco, Autosan, Mercedes, Volvo, Scania czy Man. Mobilis Group obsługuje miejskie linie autobusowe w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Miesięcznie pojazdy Mobilis Group przewożą ponad 600 tysięcy pasażerów i przejeżdżają około 4,5 miliona kilometrów. To oznacza, że dziennie okrążają Polskę ponad 42 razy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!