Nowy katalog Europart „Części Premium”

6 października 2015, 8:43

Europart zaprezentował katalog, w którym na 248 stronach mieści się ponad 2000 wybranych spośród dostępnych w ofercie dystrybutora 6500 produktów własnej marki.

europart ofertaW katalogu w sposób logiczny rozmieszczono części zamienne w 12 grupach produktowych, m.in.: części zamienne wraz z zawieszeniem, silnik i elementy pneumatyczne, części zapasowe do oświetlenia i instalacji elektrycznej, amortyzatory pneumatyczne, wycieraczki szyby przedniej oraz standardowe części takie jak śruby i nity. Nowy katalog ma również duży dział „Chemia”. Oprócz olejów i smarów, sekcja ta zawiera również środki czyszczące, kleje, uszczelniacze oraz produkty do pielęgnacji, farby i środki przeciw zamarzaniu.

Nowość: oleje Europart z atestem producenta

Oleje Europart są teraz dostępne z homologacją producentów pojazdów, m.in. MAN, Renault Trucks i Volvo. Wkrótce planowane są kolejne aprobaty. Produkty te charakteryzują się niskim zużyciem, dobrze zabezpieczają przed tworzeniem się osadów oleju na tłoku oraz mają wysoką odporność na utlenianie i nadają się do dłuższych okresów wymiany oleju. Na przykład, olej silnikowy o niskiej lepkości NFZ-Premium MAXX SAE 5W-30 zapewnia doskonałą ochronę dla jednostek Euro 5 i Euro 6. Olej ten jest wytwarzany w Niemczech. Może być wykorzystywany również w starszych pojazdach i jest odpowiedni zarówno dla samochodów ciężarowych, jak i autobusów.

Nowy katalog zawiera również szeroką gamę olejów silnikowych o różnej lepkości oraz oleje do skrzyń biegów i hydrauliczne stosowane w pojazdach użytkowych.

Rozszerzony zakres pomp wodnych i dźwigni rozpieraka

W ostatnich miesiącach Europart rozszerzył swój asortyment własnej marki o szeroki wybór pomp wodnych. Aktualny katalog zawiera pompy wody dla samochodów ciężarowych i autobusów nowych i starszych modeli DAF, MAN, Mercedes-Benz, Neoplan, Renault, Scania i Volvo. Pompy wodne Europart są produkowane przez niemieckich wytwórców i posiadają certyfikaty TÜV SÜD. Przed dostawą Europart testuje każdą pompę wody pod kątem szczelności. Każda pompa jest również dostarczana z kompletem uszczelek.

Gdy grubość klocków hamulcowych spada, skok cylindra konieczny do hamowania wzrasta. Nowe, automatyczne i nisko obsługowe korekty luzu od Europart sprawiają, że siłownik hamulcowy pozostanie w optymalnym zakresie. Gwarantuje to pełną siłę hamowania nawet przy mocno zużytych klockach hamulcowych. Zaleca się regulację dźwigni rozpieraka ręcznego co jeden do trzech tygodni, w zależności od tego, gdzie są one używane.

Europart za sprawą dokonywanej analizy rynku, sprawdza, na które części i produkty własnej marki faktycznie jest zapotrzebowanie. Po wstępnym wyborze dostawców, produkowane przez nich wyroby są dokładnie testowane – często przy wsparciu znanych, niezależnych organów kontroli, takich jak niemiecki TÜV. Odbiór końcowy produktów własnej marki Europart następuje dopiero po zweryfikowaniu dostawcy i gdy produkt pomyślnie przejdzie wszystkie testy. Europart ciągle monitoruje swój asortyment. Produkty własnej marki Europart (tj. tarcze i klocki hamulcowe) są też testowane w ekstremalnych warunkach podczas wyścigów ciężarówek. Montowane są w wyścigowych bolidach zespołów Team 14 oraz zespołu Frankie.

Katalog „Części Premium” jest dostępny za darmo we wszystkich oddziałach Europart. Można go również zamówić za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 0800 9090905.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!