MAN i Goodyear rozszerzają współpracę

19 października 2015, 11:34

Cała flota 25 ciągników i naczep, wykorzystywanych w programie szkolenia kierowców MAN ProfiDrive, zostanie wyposażona w najnowsze opony marki Goodyear. Firma będzie też szkolić instruktorów jazdy MAN w zakresie zarządzania oponami oraz przejmie serwis ogumienia.

Aby wzmocnić efekt szkolenia MAN zaprosił do współpracy firmę Goodyear, która już od lat dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie pojazdów niemieckiego producenta. MAN ProfiDrive to kolejny po MAN Trucknology Days projekt realizowany razem przez obie marki.

– „Goodyear jest dla nas doskonałym partnerem – łączy nas wieloletnia historia efektywnej współpracy. Jesteśmy przekonani, że nasz światowej klasy, profesjonalny i praktyczny program szkoleń będzie jeszcze lepszy w ramach współpracy z Goodyear. Wykorzystanie wysokiej klasy opon w specjalnie opracowanym szkoleniu instruktorów ProfiDrive wniesie dużą wartość do tego programu” – powiedział Andreas Griem, szef MAN ProfiDrive.

W ramach nowego partnerstwa z MAN, Goodyear dostarczy efektywne paliwowo opony FUELMAX, specjalne ogumienie KMAX o wydłużonej żywotności oraz opony Omnitrac II do zastosowań mieszanych – na drogach i poza nimi.

– „Z przyjemnością podejmujemy się roli wyłącznego dostawcy najwyższej klasy opon ciężarowych Goodyear dla pojazdów uczestniczących w programie szkoleniowym MAN ProfiDrive” – powiedział Peter Platje, dyrektor sprzedaży opony ciężarowych Goodyear na wyposażenie fabryczne w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce – „MAN ProfiDrive to dla nas kolejny, cenny punkt kontaktu z użytkownikami naszych produktów. Za jego pośrednictwem możemy informować ich o tym, jak ważny jest wybór opon ciężarowych i zarządzanie nimi. Co ważne, kierowcy dowiedzą się tego nie tylko w teorii, ale i w praktyce” – dodał P. Platje.

MAN ProfiDrive to kompleksowy system szkolenia kierowców zawodowych. Wszyscy uczestnicy korzystają z ponad 30-letniego doświadczenia firmy w teoretycznym i praktycznym szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa oraz wydajności w transporcie drogowym. Szkolenie obejmuje kurs teoretyczny dla kierowców zawodowych oraz profesjonalne i praktyczne szkolenie z zakresu bezpieczniejszej i bardziej ekonomicznej jazdy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!