Oryginalne czyli właściwe oświetlenie samochodu

9 listopada 2015, 15:48

Czy warto zainteresować się, jakie oświetlenie jest zamontowane w naszym samochodzie? Jaki ma to wpływ na nasze bezpieczeństwo? Na te właśnie pytania odpowiada firma OSRAM w swojej najnowszej akcji, której celem jest informowanie, że właściwe oświetlenie pojazdów ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa na drodze.

czy_oryginal

Z najnowszego badania ARC, przeprowadzonego w październiku tego roku na zlecenie OSRAM, wynika, że większość kierowców z ufnością traktuje oferty rynkowe dotyczące żarówek i lamp samochodowych. Gdy robimy „żarówkowe” zakupy, 87% badanych zakłada, że kupiło oryginalne produkty. Tymczasem warto wiedzieć, że niestety rozszerza się skala zjawiska obniżania jakości produktów i podszywania się niektórych sprzedawców pod markowych producentów. Kiedy decydujemy się na kupno oświetlenia z nieznanego źródła, musimy robić to bardziej świadomie – ostrzega Magdalena Bogusz, marketing manager speciality lighting w OSRAM. Nie powinniśmy dać się skusić wyjątkowo niskim cenom i nierynkowym ofertom. A jeśli już z nich skorzystamy, to powinniśmy pamiętać o tym, by sprawdzić nasze zakupy. Jeśli tego nie zrobimy, może okazać się, że „oszczędność” będzie nas słono kosztować.

Firma OSRAM przygotowała specjalne narzędzia, które pomogą zweryfikować oryginalność produktów. Jednym z nich jest serwis internetowy www.czyoryginal.pl, gdzie na podstawie zdjęć wykonanych np. smartfonem można sprawdzać, z jakim produktem mamy do czynienia. Takie rozwiązanie jest potrzebne, bo z badania ARC wynika, że blisko 90% respondentów chciałoby mieć możliwość weryfikacji online oryginalności zakupionych lamp samochodowych. Jeśli okaże się, że kupiliśmy produkt nieoryginalny, w ciągu 14 dni możemy zwrócić go do sklepu i zażądać zwrotu pieniędzy – przypomina Magdalena Bogusz. Warto to zrobić, bo lampy złej jakości mogą zdecydowanie pogorszyć sprawność naszego oświetlenia, a przez to nasze i innych bezpieczeństwo zostanie zagrożone.

Firma OSRAM przygotowała listę swoich dystrybutorów oraz rekomendowanych miejsc zakupu. Lista jest dostępna na stronie www.osram.pl/automoto. Chcemy pomóc naszym klientom i ułatwić znalezienie bezpiecznych miejsc zakupu – wyjaśnia te działania przedstawicielka firmy OSRAM. Dlatego poza listą dystrybutorów uruchomiliśmy też Program Certyfikowanych Sprzedawców, w którym wskazujemy bezpieczne miejsca zakupu w internecie. W ten sposób pomagamy naszym klientom zadbać o właściwe, oryginalne oświetlenie, a przez to także o ich bezpieczeństwo na drodze.

W kampanię OSRAM zaangażował się Kuba Bielak, dziennikarz motoryzacyjny i właściciel Akademii Bezpiecznej Jazdy, dla którego wybór jest jasny – zawsze inwestuje w oryginalne i bezpieczne żarówki samochodowe i lampy ksenonowe. Oryginalne oświetlenie to jakość i pewność, że wszystko działa jak należy – mówi Kuba Bielak. Nie warto oszczędzać na światłach samochodowych, bo są one czymś, od czego zależy nasze bezpieczeństwo na drodze. A we własne życie na pewno warto zainwestować.

program

Artykuł przygotowany przez firmę Osram

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!