Cztery elektryczne Solarisy dla Krakowa

, 9 listopada 2015, 10:09

Krakowskie MPK stawia na rozwój bezemisyjnego transportu publicznego, kupując cztery autobusy elektryczne od Solarisa. O zamówienie warte ponad 7,5 mln złotych ubiegało się kilku producentów. Jednak oferta Solarisa okazała się najlepsza.

Producent z podpoznańskiego Bolechowa najpóźniej do początku lipca przyszłego roku dostarczy do Krakowa cztery Solarisy Urbino 8,9 LE electric.

sol

Pojazdy zostaną wyposażone w baterie o pojemności 80 kWh. Będzie można je uzupełniać energią elektryczną na dwa sposoby: z ładowarek typu plug-in o mocy 20 kW zlokalizowanych w zajezdni lub za pośrednictwem pantografu. Specjalna stacja ładowania wykorzystująca zasilanie z trakcji tramwajowej będzie zainstalowana przy ulicy Pawiej.

Cztery autobusy elektryczne w barwach krakowskiego MPK wyjadą na linię w lipcu przyszłego roku i będą kursować do ścisłego centrum miasta.

„Decyzja o zakupie autobusów elektrycznych wynika z troski o środowisko i czyste powietrze. Zależy nam także na jak najwyższym komforcie pasażerów korzystających z krakowskiej komunikacji
miejskiej” – podkreślał Rafał Świerczyński, prezes MPK S.A. w Krakowie.
„Inwestycje w niskoemisyjny tabor transportu publicznego wydają się nieodwracalnym trendem we współczesnych metropoliach. Myślę, że szczególnie w Krakowie pasażerowie MPK docenią to, że dostarczone autobusy elektryczne są całkowicie bezemisyjne i bardzo ciche. W nadchodzących latach staną się one coraz bardziej popularnym środkiem transportu, szczególnie w ścisłych centrach miast” – powiedział obecny przy podpisaniu umowy Wiesław Cieśla, pełnomocnik Prezesa Zarządu firmy Solaris.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!