Norwescy listonosze przesiadają się do elektrycznych dostawczaków

, 1 grudnia 2015, 16:12

Renault dostarczy 240 sztuk Kangoo Maxi Z.E. norweskiemu operatorowi usług pocztowych Posten, który posiada już flotę 900 pojazdów elektrycznych (samochodów, rowerów, quadów i przyczep). Celem operatora jest obniżenie emisji CO2 z posiadanej floty pojazdów o 40% do 2020 roku.

Zasięg 170 km w cyklu NDEC (od 80 do 125 km przy normalnych warunkach jazdy) sprawi, że Kangoo Maxi Z.E. sprawdzi się w roli samochodu służbowego dla pracowników firm i administracji. Czerwone Kangoo Maxi Z.E. z floty Posten będzie wykorzystywane na gęsto zaludnionych terenach w Norwegii.

Od kilku lat rośnie sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii, głównie z powodu zaangażowania rządu, który wprowadził specjalny program zachęt. Pod koniec 2015 roku pojazdy elektryczne miały 20% udziału w łącznej sprzedaży samochodów na lokalnym rynku. Oczekuje się, że do 2020 roku na norweskich drogach będzie jeździć 200 tys. samochodów z napędem elektrycznym, które będą stanowić 10% lokalnej floty.

Samochody elektryczne są zwolnione w Norwegii z podatku VAT i podatku drogowego. Ich właściciele nie płacą także opłat parkingowych, opłat za przejazd płatnymi odcinkami dróg ani za połączenia promowe. Pojazdy elektryczne dopuszczono także do ruchu na pasach dla autobusów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!