Wielton wśród 8 najlepszych spółek GPW

21 grudnia 2015, 9:55

Producent naczep i przyczep, Wielton, znalazł się wśród 8 najlepszych spółek walczących o tytuł Mistrza Giełdy Papierów Wartościowych 2015.

WieltonW 1/8 finału Wielton pokonał głosami internautów spółkę LiveChat, kwalifikując się do ćwierćfinału. Wiodącą grupę 16 najlepszych spółek wytypowali dziennikarze i analitycy „Pulsu Biznesu” oraz serwisu finansowego Bankier.pl. Organizatorzy plebiscytu w ramach 1/8 finału dobrali kandydatów w pary. Do kolejnych etapów przechodzą te spółki, które otrzymają więcej głosów internautów. Wielki finał odbędzie się na przełomie roku.

Mistrz GPW zostanie wyłoniony już po raz szósty.

Obok Wieltonu faworytami portalu Bankier.pl są spółki z mWIG40 czy sWIG80, w tym m.in. Grupa Azoty, Budimex, Bioton czy CI Games.

Od początku br. akcje Wieltonu wzrosły o niemal 75% przy stracie indeksu szerokiego rynku WIG o ok. 14%. Wzrost wartości akcji Wieltonu to efekt realizacji strategii rozwoju, w tym ekspansji na rynki Europy Zachodniej. W bieżącym roku spółka nawiązała strategiczne partnerstwo z liderem francuskiego rynku spółką Fruehauf, nabywając pakiet 65,31% jej akcji. Wielton przejął też wybrane aktywa od spółki Compagnia Italiana Rimorchi, w tym wiodące włoskie marki Merker, Viberti i Cardi oraz wybrane maszyny i urządzenia, bazy klientów i know-how produktów.

Konkurs o tytuł Mistrza GPW  jest organizowany od 2010 roku. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in. 11bit Studios (2014 r.), Integer.pl (2013 r.) czy Relpol (2012 r.).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!