Pomysły Renault Trucks dla środowiska na COP 21

4 stycznia 2016, 12:38

Renault Trucks było uczestnikiem organizowanej w Paryżu 21. Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu (COP 21). Producent zaprezentował tam jest elektryczną ciężarówkę o DMC 4,5 t, zasilaną ogniwem paliwowym oraz elektryczny pojazd o DMC 16 t, który obecnie przechodzi testy eksploatacyjne.

Renault Trucks uczestniczyło w konferencji ONZ COP21, prezentując pojazdy: Maxity Electric, wyposażone w wodorowe ogniwo paliwowe, oraz Renault Trucks D. Obydwa te pojazdy ciężarowe są obecnie testowane w rzeczywistych warunkach eksploatacji. Celem Renault Trucks jest opracowanie opłacalnych bezemisyjnych rozwiązań transportowych do roku 2020.

Maxity Electric, wyposażony w opracowane przez Symbio FCell ogniowo paliwowe, które dwukrotnie zwiększa zasięg eksploatacyjny pojazdu – do 200 km, jest od lutego 2015 r. testowany przez Renault Trucks i francuską pocztę.

Zastosowanie ogniwa paliwowego pozwala przezwyciężyć dwa główne ograniczenia hamujące rozwój pojazdów elektrycznych: krótki zasięg eksploatacyjny i długi czas ładowania akumulatorów, ponieważ czas tankowania wodoru jest porównywalny z czasem napełnia zbiornika konwencjonalnego pojazdu olejem napędowym.

Podczas COP21 Renault Trucks dało również uczestnikom konferencji szansę zapoznania się z konkretnymi rozwiązaniami, które już zostały wdrożone w celu redukcji zanieczyszczenia powietrza w Paryżu. Przy Polach Elizejskich zaprezentowano w pełni elektryczne Renault Trucks D. Pojazd ten jest od 18 miesięcy testowany przez Speed Distribution Logistique, przewoźnika obsługującego Guerlain na obszarze aglomeracji Ile-de-France. Jest całkowicie bezemisyjny i bezgłośny, dzięki czemu pozwala realizować nocne dostawy do paryskich butików Guerlain. W trybie elektrycznym pojazd pokonuje trasę liczącą 200 km. Jest to możliwe dzięki okresowemu doładowywaniu akumulatorów oraz starannemu planowaniu dostaw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!