Umowa PZL Sędziszów i Solaris Bus & Coach S.A.

19 stycznia 2016, 14:24

Producent filtrów – PZL Sędziszów S.A. podpisał umowę ramową z producentem autobusów – Solaris Bus & Coach S.A. Celem zawartego porozumienia jest między innymi współpraca działów konstrukcyjno-technologicznych.

 

Dwie polskie firmy na początek będą wspólnie prowadzić działania konstruktorów i technologów przy projektowaniu filtrów powietrza. Firmy podejmą też razem prace badawcze związane z filtracją w autobusach.

– „Możliwość współdziałania z tak cenioną i rozsławioną w świecie marką autobusów jest dla naszego zakładu prawdziwym wyróżnieniem.” – komentuje Adam Sikorski, Prezes PZL Sędziszów S.A. – „Jesteśmy dumni, że firma Solaris docenia nasz potencjał i możliwości. Traktujemy tę współpracę jak duże wyzwanie, dlatego też nie mam wątpliwości, że sprostamy wszelkim oczekiwaniom naszego nowego Partnera.”

Realizacja zadań wynikających z umowy rozpocznie się już w styczniu 2016 r.

– „Umowa została zawarta na czas nieokreślony, zatem liczymy na intensyfikację naszej współpracy w przyszłości.” – dodaje Prezes Adam Sikorski.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy europejski producent pojazdów komunikacji miejskiej. Do tej pory z fabryki Solarisa pod Poznaniem wyjechało już ponad 13 000 pojazdów. Można je spotkać m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Czechach, na Litwie, jak również w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Izraelu.

PZL Sędziszów S.A. od ponad 70 lat produkuje filtry paliwa, powietrza i olejów smarnych do wszelkiego rodzaju silników i urządzeń roboczych, filtracji powietrza, mediów roboczych i chłodziw. Od prawie 60 lat wytwórnia prowadzi też badania w dziedzinie rozwoju technologii tych urządzeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!