Hiszpański autobus roku z polskiej fabryki

21 stycznia 2016, 14:30

Branżowy magazyn “Viajeros” przyznał tytuł Autobusu Roku 2016 w Hiszpanii. Jury, składające się z przedstawicieli najistotniejszych przedsiębiorstw transportu miejskiego oraz ekspertów branży motoryzacyjnej, przyznało tytuł nowemu Solarisowi Urbino electric.

Kapituła zdecydowała się przyznać tytuł Autobus Roku 2016 w Hiszpanii nowemu Solarisowi Urbino 12 electric, doceniając jego niezawodność i przyjazność środowisku naturalnemu.

Solaris Urbino electric

Bezemisyjny, 12-metrowy Urbino 12 electric nowej generacji miał swoją premierę w 2015 roku podczas targów Busworld w belgijskim Kortrijk. Producent oferuje różne typy baterii o zróżnicowanej pojemności oraz kilka systemów ich ładowania: plug-in, ładowanie pantografowe oraz indukcyjne w zależności od infrastruktury, jaką dysponuje przewoźnik.

Solaris jako jedna z pierwszych firm w Europie rozpoczął pracę nad rozwojem autobusu w pełni bezemisyjnego i po raz pierwszy zaprezentował go w 2011 roku. W tej chwili bateryjne pojazdy polskiej marki poruszają się po drogach Austrii, Niemiec, Szwecji i Polski. W najbliższych miesiącach elektryczne Solarisy rozpoczną kursy w Barcelonie. Ponadto nagrodzony najnowszy model – nowe Urbino 12 electric – jest w tej chwili testowany w Paryżu. W bliskiej przyszłości zaś nowe bateryjne Solarisy wyjadą na ulice Hanoweru i Hamburga oraz Tampere w Finlandii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!