Producent części inwestuje w zaplecze magazynowe

27 stycznia 2016, 10:27

Zakończyła się modernizacja dwóch centrów dystrybucyjnych Tenneco Automotive Polska – w Rybniku i Stanowicach. Jej efektem jest wzrost powierzchni magazynowej firmy o 70%.

Przed inwestycją składowanie odbywało się w tradycyjny sposób na posadzce w jednostkach ładunkowych gitterboxy, półpalety i zwoje blach. Projektantem i dostawcą nowego wyposażenie magazynowego została firma PROMAG S.A., która jako jedyna zapewniła kompleksową obsługę obejmującą audyt logistyczny, projekt, nadzór nad ekspertyzami budowlanymi, dostawę, montaż i szkolenia.

Na etapie audytu logistycznego rozważano kilka alternatywnych rozwiązań i ustawień regałów. Ostatecznie wybrano regały paletowe rzędowe wypełnione kratą pomostową z ogranicznikami palet, dostosowane do obsługi wózkami systemowymi VNA, które firma wynajmuje. Wybrany wariant modernizacji został zoptymalizowany pod względem technicznym i ekonomicznym.

Oprócz zwiększenia powierzchni składowania o 70%, przy posiadanych zasobach lokalizacyjnych, uzyskano także bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki ładunkowej i obniżono czasochłonność operacji logistycznych. Dzięki nowej organizacji pracy magazynu, szczegółowym rozwiązaniom technicznym, dostosowanym do specyfiki składowanego towaru oraz wsparciu szkoleniowemu, znacząco wzrósł także poziom bezpieczeństwa pracy i składowanych towarów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!