Ten system będzie dostępny we wszystkich Solarisach

24 lutego 2016, 16:11

System ContiPressureCheck, służący do monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach, będzie montowany jako dodatkowe wyposażenie we wszystkich modelach autobusów marki Solaris.

Solaris ContiPressureCheck (CPC) otrzymał pozytywną rekomendację firmy Solaris. We wszystkich produkowanych obecnie pojazdach Solaris są montowane wymagane złącza kablowe umożliwiające późniejszą instalację ContiPressureCheck. Pojazdy Solaris są dostosowane do integracji z systemem Continental w swoim standardowym wyposażeniu. W przypadku, gdy ContiPressureCheck zostanie zamówiony jako wyposażenie dodatkowe, czujniki opon i centralna jednostka sterująca są dostarczane przy odbiorze. Można je zamontować również w późniejszym terminie.

Hartwig Kuehn
Hartwig Kuehn

– Cieszymy się, że znany i renomowany producent autobusów pozytywnie ocenił nasz system ContiPressureCheck i zdecydował się wprowadzić go do swojej oferty, jako dodatkowe wyposażenie wszystkich produkowanych modeli autobusów. Zawarcie umowy potwierdza, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm autobusowych, które chcą kontrolować jakość i stan swoich opon, zwiększając jednocześnie komfort jazdy i bezpieczeństwo pasażerów na pokładzie – powiedział Hartwig Kühn, dyrektor działu ContiPressureCheck w siedzibie firmy w Hanoverze.

ContiPressureCheck to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony oferowany przez Continental. Dane są na bieżąco przesyłane do centralnego odbiornika (elektronicznego modułu sterującego – ECU). Moduł ten przetwarza dane, zapisuje ostrzeżenia i przesyła je na wyświetlaczu deski rozdzielczej autobusu w kabinie, co pozwala kierowcy w pełni kontrolować stan ogumienia na wszystkich osiach, co najważniejsze, w czasie rzeczywistym. Dokładny monitoring zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko w awarii ogumienia, np. pozwala uniknąć wystrzału opony czy separacji warstw opasania bieżnika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!