Lanfer Logistik wprowadza rozwiązania telematyczne Trimble

26 lutego 2016, 16:00

Niemiecka firma logistyczna Lanfer Logistik GmbH wprowadziła w swojej flocie system telematyczny CarCube firmy Trimble. Rozwiązania telematyczne przeznaczone dla sektora transportowo-logistycznego zainstalowano w 340 ciągnikach. Lanfer Logistik zdecydowała się również wdrożyć aplikacje zaplecza FleetWorks i FleetCockpit.

Specjaliści z Lanfer Logistik przez ponad rok porównywali różne systemy dostępne na rynku, aby ustalić który z nich najbardziej odpowiada potrzebom ich firmy. Duże znaczenie na liście stawianych oczekiwań miały trwały montaż i wytrzymałość. Ponadto wprowadzane rozwiązania telematyczne powinny być zaawansowane technologicznie. Innym istotnym czynnikiem była także możliwość wykorzystania systemu w komunikacji mobilnej i dostęp do pomocy technicznej.

W porównaniu z poprzednim systemem telematycznym znacznie mniej czasu zabierają sprawy związane z raportowaniem i zwiększyła się wydajność pracy. Pełna obsługa zlecenia wymaga od kierowców maksymalnie ośmiu kliknięć na ekranie dotykowym CarCube.

– „Kierowcy otrzymują szczegółowe instrukcje dotyczące trasy i wszelkie istotne informacje w odpowiednim czasie, na przykład dane na temat ilości przewożonego ładunku lub klasy towarów niebezpiecznych i związanych z tym procedur postępowania” – Tobias Strahl, menedżer działu IT w Lanfer Logistik GmbH.

Kolejnym atutem nowego systemu firmy Trimble jest wyświetlanie dokładnego celu przejazdu z dokładnością co do jednego metra zamiast podawania tylko adresu dostawy. Firma Lanfer Logistik liczy również na dalszy wzrost efektywności dzięki planowanemu udostępnieniu online aplikacji do skanowania dokumentów stworzonej przez Trimble. Kierowcy będą mogli wówczas korzystać z CarCube do szybkiego i łatwego przesyłania dokumentów przewozowych do działu administracyjnego firmy Lanfer Logistik.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!