Przesortują tysiące towarów

29 lutego 2016, 12:21

W budowanym w Zakroczymiu, Europejskim Centrum Logistycznym ILS możliwe będzie przesortowanie 30 000 sztuk towarów oraz 2 500 sztuk paczek na godzinę. Umożliwi to najnowocześniejszy i zaawansowany technologicznie system sorterów, dostosowany do wymogów branży motoryzacyjnej, który dostarczy firma Beumer. Montaż urządzeń zakończy się w maju 2016 roku.

Uroczyste rozpoczęcie budowy odbyło się w 2015 roku.

Zobacz najnowsze zdjęcia z budowy

W głównej hali magazynowej znajdzie się kompletna, 4-poziomowa zabudowa regałowa, 17 000 miejsc paletowych i 18 000 miejsc półkowych oraz system taśmociągów o łącznej długości ok. 11 km, który połączy się dodatkowo z dwoma sorterami.

System sorterów składać się będzie:

  • ze stacji przyjęcia dostaw i zwrotów
  • taśmociągów (ponad 11 km)
  • sortera towarów (cross-belt sorter) – dzieli towar na klientów
  • sortera opakowań wysyłkowych (shoe-sorter) – dzieli opakowania wysyłkowe na kierunki

CROSSBELT SORTER

To sorter o poprzeczno-taśmowej konstrukcji. Towary są układane na szerokich czterokątnych taśmach, które poruszają się w ustalonej trajektorii. W przewidzianym miejscu taśma kieruje znajdujący się na niej towar w prawo lub w lewo. Operacja skierowania towaru do odpowiedniego zrzutu odbywa się poprzez mechaniczne obracanie taśmy. Sorter posiadać będzie 720 zrzutów, czyli indywidualnych destynacji. Towary będą wprowadzanie manualnie na sorter po zeskanowaniu. Prędkość sortera to 1,5m/s. Za pomocą tej technologii będzie mieli możliwość sortowania ok. 30 000 sztuk towaru na godzinę. Biorąc pod uwagę, iż głównym asortymentem obsługiwanym przez ILS są części samochodowe, ogromnym wyzwaniem jest realizacja unikalnej technologii podawania towarów na sorter i ich wyrzutu do odpowiednio zaprojektowanych zrzutów. Jednoczesny zrzut towarów ciężkich (tarcz hamulcowych) i lekkich (żarówek) wymaga dynamicznego regulowania prędkości zrzutów wykonywanych z taśm, kąta ich wpadania do zrzutów oraz precyzyjnego ich wyhamowania, tak by towary nie zostały uszkodzone.

  • Prędkość 1,5 m / sek.
  • Długość 332,5 m
  • 361 dwupoziomowych zrzutek (722 destynacje)
  • Wydajność: na start ponad 18 tys. sztuk/godzinę; w przyszłości możliwość posortowania ponad 30 tys. sztuk/godz.

SORTER ŚLIZGOWY
To urządzenie zapewnia wysoką wydajność oraz dokładność sortowania wielu rodzajów produktów. Jest to poziomy, wysokowydajny system sortujący, którego przenośnik wykonany jest z tłoczonych profili aluminiowych. Konstrukcja przenośnika stanowi zamkniętą powierzchnię, więc żaden obiekt nie może spaść lub utknąć. Elementy ślizgowe przesuwają się wzdłuż profili nośnych przenośnika, zmieniając delikatnie kierunek transportowanych produktów, w stronę pochylni prowadzącej do punktu odbioru. Liczba zastosowanych elementów ślizgowych zależy od długości sortowanych produktów. System umożliwia sortowanie na jedną lub na obie strony linii.

Centrum ma zostać uruchomione na początku 2017 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!