Show Car rusza w trasę

29 lutego 2016, 12:39

W marcu 2016 r. w trasę wyruszą już nie dwie, a trzy ciężarówki Show Car. Niespodzianką dla klientów Inter Cars będą nie tylko nowe szkolenia, ale także wygląd pojazdów.

Budowa trzeciego Show Car trwała kilka ostatnich miesięcy. Przy współpracy z firmą Etis, która wykonała dwie poprzednie naczepy szkoleniowe, udało się stworzyć nowy pojazd o wyższych standardach jakościowych, z nowoczesnym wyposażeniem i zupełnie nowymi rozwiązaniami multimedialnymi. Firma Feber zbudowała podwozie dedykowane temu pojazdowi.

Nowy Show Car prowadzić będzie amerykańska ciężarówka, Freightliner Coronado XL z 2006 r. – model znany ze srebrnego pojazdu Show Car. Dużym zaskoczeniem dla klientów będzie z pewnością zupełnie nowa wizualizacja pojazdów. Szata graficzna wszystkich Show Car nawiązuje od tego roku do nowego logotypu Inter Cars.

ic2

Szkolenia

W ciężarówkach Show Car, tak jak w poprzednich latach będą odbywały się szkolenia w ramach programów skierowanych do przedstawicieli rynku osobowego, ciężarowego i firmy Bosch. Nowością będzie zdecydowanie więcej sesji szkoleniowych realizowanych przy współpracy z Działem Szkoleń Technicznych Inter Cars SA. Show Car użyczy swoje wnętrza także na spotkania i szkolenia dla zespołów sprzedażowych Inter Cars, tj. przedstawicieli handlowych i sprzedawców. Nowym, stałym punktem programu stanie się prezentacja funkcjonalności IC Katalogu Online i programu e-Sowa.

Dla ciężarówki

Największą nowością w sezonie 2016 jest z pewnością realizacja programu szkoleniowego dedykowanego klientom z segmentu ciężarowego. Kontener szkoleniowy nie poprowadzi jednak amerykańska ciężarówka, a MAN wykorzystywany przez Dział Szkoleń Technicznych Inter Cars. Takie rozwiązanie pozwoli na przeprowadzanie zajęć nie tylko teoretycznych, ale także technicznych. Sesja szkoleniowa będzie trwała cały tydzień, dlatego też nazwano ją Truck Week. W ciągu tego tygodnia, Dział Szkoleń Technicznych będzie realizował szkolenia z zakresu diagnostyki komputerowej dot. silnika, skrzyni biegów, pneumatyki, turbosprężarek i akumulatorów. Szkolenia poprowadzą również przedstawiciele Laubera. „Ciężarowy tydzień” będzie odbywał się na filiach posiadających duży potencjał rozwoju w rynku pojazdów użytkowych. W marcu Truck Week odbędzie się w Białymstoku i w Łodzi, zaś w kwietniu we Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

Partnerami szkoleń RPU zostały firmy: Haldex, Diesel Technic, Elring, Jost, Mahle, ZF , Sachs, Lemforder, Knorr – Bremse, MS Motor Service, Mann Hummel, Nissens, febi, Beral, CEI, TRW, Lauber.

Co jeszcze?

Niespodzianki czekają także na klientów z rynku osobowego. Nowością są szkolenia z układów wydechowych Bosal, akumulatorów – z systemu start and stop oraz diagnostyki układów wtryskowych Common Rail. Najbliższe szkolenia w Show Car odbędą się w Szczytnie (marzec), Kozienicach i Toruniu (kwiecień).

Partnerami szkoleń RSO zostały firmy: Contitech, Denso, Bosal, Delphi, Zf. Sachs, Lemforder, Niessens, NTN SNR, Lauber, Febi, Swag, Wahler, Mann Hummel.

W trzecim Show Car, tradycyjnie już realizowany będzie indywidualny program szkoleń prowadzonych przez firmę Bosch. Tematyka prowadzonych zajęć obejmie układy hamulcowe, komponenty wtrysku paliwa, filtracji Denoxtronic, KTS Truck oraz diagnostyki.

Show Car odwiedzi również filie zagraniczne: Łotwę (kwiecień), Litwę, Estonię i Czechy (maj), Chorwację, Rumunia (czerwiec) oraz ponownie Czechy (wrzesień).

Pojazdy Show Car pojawią się w 2016 roku na flagowych imprezach American Cars Mania (w czerwcu) oraz Master Truck Opole (w lipcu). Spotkamy je także na cyklu zawodów Classic Auto Cup www.classicautocup.pl i off road realizowanych przez Grupę 4×4 www.grupa4x4.pl.

Show Car to program bezpłatnych badań technicznych, który powstał w 2010 roku. Do tej pory ciężarówki, które zamieniają się w mobilne centra szkoleniowe odwiedziły ponad 250 lokalizacji w Polsce i za granicą, przejechały 500 000 kilometrów, odbyło się w nich 11 000 dni szkoleń.

Najbliższy truck week odbędzie się w Białymstoku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!