Nowa inwestycja dystrybutora części

4 kwietnia 2016, 14:51

W magazynie centralnym Martex ukończono inwestycję powziętą w połowie 2015 roku. Nowa, zautomatyzowana linia przenośników obsługuje strefy kompletacji, pakowania oraz automatycznego sortowania przesyłek.

zcRealizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu finansowania z dotacji unijnych. Na początku 2016 roku uruchomiono nowoczesną linię, która pozwoli na znaczne zwiększenie wydajności pracy magazynu. Linia składa się z systemu przenośników rolkowych oraz taśmowych w strefach kompletacji zamówień, w strefie pakowania oraz w strefie wysyłek.

Strefa pakowania składa się z 20 niezależnych stanowisk, na które do każdego zamówienia automatycznie kierowane są kuwety z towarami ze strefy kompletacji. Stanowiska pakowania są wyposażone między innymi w wagi elektroniczne i drukarki etykiet z kodami kreskowymi pozwalającymi na identyfikację poszczególnych paczek, kompletowanie zamówień i kierowanie ich automatycznie do strefy wysyłek. Dzięki wyposażeniu całej linii w nowoczesne skanery do identyfikacji kuwet i gotowych paczek zapewniona jest wysoka wydajność i sprawność całego systemu. Cała linia została zaprojektowana w sposób umożliwiający w przyszłości dalszą jej rozbudowę poprzez możliwość dodawania kolejnych modułów zarówno w strefach kompletacji, pakowania i wysyłek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!