Najsilniejszy człowiek na świecie przeprowadza test razem z Volvo

5 kwietnia 2016, 13:26

Ile może uciągnąć Volvo FH16 750? Z najsilniejszym człowiekiem za kierownicą najmocniejszego produkowanego seryjnie samochodu ciężarowego wszystko zależy od nowej skrzyni biegów I-Shift z biegami pełzającymi. Odpowiedź poznamy już 12 kwietnia, kiedy Volvo opublikuje film z tego wyczynu.

Poniższy film uchyla rąbka tajemnicy:

15 marca br. Volvo Trucks wprowadziło na rynek nową skrzynię biegów I-Shift z biegami pełzającymi. Biegi pełzające umożliwiają ruszenie z miejsca i jazdę zestawem drogowym o masie całkowitej do 325 ton, co jest ewenementem w przypadku seryjnych samochodów ciężarowych. Ale jakie tak naprawdę obciążenie może przenieść nowa I-Shift? Odpowiedzi dostarczy najnowsza, wyjątkowa próba siły, zorganizowana przez Volvo Trucks, podczas której strongman Magnus Samuelsson, były posiadacz tytułu najsilniejszego człowieka na świecie, oraz dziennikarz motoryzacyjny Brian Weatherley skonfrontują skrzynię biegów z prawami fizyki.

– Dobrze wiemy, że I-Shift z biegami pełzającymi może wprawiać w ruch naprawdę ciężkie zestawy drogowe. Za pomocą tego testu chcemy zademonstrować rzeczywiste, nieprawdopodobne wręcz możliwości skrzyni biegów i to, czego można dokonać dzięki biegom pełzającym – mówi Peter Hardin, menedżer produktu ds. FM i FMX w Volvo Trucks.

Miejscem testu jest port w Goeteborgu, zaś zadaniem samochodu ciężarowego – przeciągnięcie pociągu drogowego złożonego z ciężkich kontenerów.

– Próba ruszenia z miejsca z tak dużym obciążeniem, a właśnie taką tutaj podejmujemy, stanowi ogromne wyzwanie dla seryjnego ciągnika siodłowego wyposażonego w zautomatyzowaną skrzynię biegów. W mojej 30-letniej karierze dziennikarza specjalizującego się pojazdach ciężarowych nigdy dotąd nie byłem świadkiem czegoś podobnego – mówi Brian Weatherley.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!