Targi Autostrada Polska już w maju w Kielcach

25 kwietnia 2016, 15:29

Trwają intensywne przygotowania do najważniejszego wydarzenia branży budownictwa drogowego w Europie Środkowo – Wschodniej. Podczas targów AUTOSTRADA – POLSKA, które od 31 maja do 2 czerwca odbędą się w Targach Kielce zaplanowano wiele atrakcji dla wystawców i zwiedzających.

autostradaXXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego to wydarzenie, które co roku przyciąga do Kielc przeszło 400 firm z ponad 20 krajów całego świata. W minionym roku z ofertą czołowych, międzynarodowych marek można było zapoznać się na imponującej powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Potężne maszyny i najnowocześniejsze rozwiązania obejrzało ponad 15 000 tysięcy profesjonalnych zwiedzających. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne targi wypadną jeszcze lepiej.

W programie nadchodzącej edycji znajduje się między innymi kilkanaście spotkań podejmujących tematy najważniejsze dla branży, a wśród nich konferencja „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, organizowaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów oraz Polską Izbę Konstrukcji stalowych oraz konferencja „Jak dobrze i efektywnie zarządzać infrastrukturą drogową i kolejową”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Oddział Kielce i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Kielce. Poza tym targom po raz piąty towarzyszyć będzie Salon Kruszyw przygotowywany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego.

Program targów oprócz konferencji, debat i warsztatów obejmował będzie również cieszący się coraz większą popularnością konkurs operatorów koparek BIG BAU MASTER. Podczas rywalizacji, swoje umiejętności będą mogli sprawdzić operatorzy maszyn budowlanych, którzy zmierzą się z zadaniami wymagającymi nie lada precyzji i opanowania. Trzecia edycja konkursu organizowana jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Operatorów Maszyn Roboczych „OPERATOR”.

Targi w Kielcach będą kompleksowo obsługiwać branżę drogownictwa, bowiem jednocześnie z wystawą AUTOSTRADA – POLSKA zaplanowano dodatkowo trzy wystawy związane z drogownictwem, infrastrukturą, transportem drogowym i technologiami parkingowymi – XII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO – TIL, VIII Międzynarodowe Targi Transportu Drogowego – Pojazdy Użytkowe ROTRA i II Salon Europarking.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!