Polski rynek ciężkich pojazdów rozwinął się, osiągając czwarte miejsce pod względem wielkości w Europie. Scania z udziałem na poziomie prawie 22 proc. w rynku, jest w Polsce liderem pod względem liczby zarejestrowanych pojazdów, jak wynika z danych za pierwsze trzy miesiące tego roku.
Liczba ciężarówek Scania zamawianych na kontynencie europejskim w pierwszym kwartale tego roku jest najwyższa od prawie dziesięciu lat.
– Doskonały wynik Polski wynika z rozwoju lokalnych przedsiębiorstw produkcyjnych i firm logistycznych oraz ich rosnącego zapotrzebowania na pojazdy. Co więcej, ukończono ważne inwestycje infrastrukturalne, co czyni polski rynek niezwykle ważnym ośrodkiem z punktu widzenia naszej organizacji. Ponadto, cieszymy się wysoką renomą wśród polskich klientów – komentuje Bengt Thorsson, Senior Vice President i Executive Regional Director Scania w Europie.
W pierwszym kwartale 2016 roku zapotrzebowanie na pojazdy Scania w Europie osiągnęło najwyższy poziom od czasu rekordowego 2007 roku. Popyt systematycznie wzrasta zwłaszcza na południu i wschodzie kontynentu, gdzie negatywne skutki kryzysu stają się coraz mniej odczuwalne. Sprzyjają temu również potrzeba wymiany sprzętu, niższe koszty paliwa oraz dostęp przedsiębiorców do dogodnego finansowania.
Udział pojazdów Scania w europejskim rynku wyniósł 17,4 proc. w pierwszym kwartale 2016 roku. To wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.
Zapotrzebowanie na pojazdy Scania w regionie Eurazji uległo stabilizacji w pierwszym kwartale 2016 roku, co wynika głównie z zamówień płynących z Rosji. Popyt w Azji wzrósł przede wszystkim za sprawą zleceń na Bliskim Wschodzie. Z kolei Ameryka Łacińska w dalszym ciągu cierpi z powodu niskiego popytu, na co wpływa niewielka liczba zamówień w Brazylii. Ogółem, w pierwszym kwartale 2016 roku zamówiono 19 363 pojazdy ciężarowe Scania (w ubiegłym roku było to 18 311 pojazdów).
Komentarze