Kolejna marka ciężarówek trafia do Polski

, 28 kwietnia 2016, 11:53

Grupa DBK zwiększa gamę produktów i wprowadza na polski rynek nową markę pojazdów ciężarowych – Ford Trucks. Dotychczas można było spotkać ją na trasach południowo-wschodniej Europy, Rosji, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

W ostatnim czasie punkty dealerskie pojawiły się w takich krajach jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Gruzja, Katar, Oman, Bahrajn czy Rosja. Rocznie marka sprzedaje 15 tysięcy pojazdów. Koncern planuje intensywny rozwój sprzedaży na rynkach Centralnej i Zachodniej Europy, w tym polskim. Wyłącznym dealerem marki Ford Trucks w tej części Europy będzie Grupa DBK.

ford

Udziały w Ford Otosan należą do Ford Motor Company oraz Koç Holding. Wiodący holding inwestycyjny w Turcji działa z Ford Motor Company w branży motoryzacyjnej od 1928 roku. Pojazdy są produkowane w jednej z trzech fabryk, zlokalizowanej w Eskişehir w Turcji. Pozostałe światowe zakłady produkcyjne marki Ford Trucks znajdują się w Brazylii (Sao Paolo) i Rosji (Kaliningrad). Wkrótce również powstanie kolejna fabryka w Chinach (Taiyuan, 2016).

Ford Trucks oferuje 3 serie produktowe – Road (pojazdy do transportu drogowego), Construction (podwozia pod specjalistyczne zabudowy) oraz ciągniki siodłowe. Producent zapewnia, że pojazdy wyróżniają się niskim zużyciem paliwa, dużym wyborem dostępnych opcji w 25 głównych konfiguracjach, łatwością w serwisowaniu oraz konkurencyjną ceną.

Flagowy produkt marki, ciągnik siodłowy 1846T, w 2013 roku zajął 3. miejsce w konkursie „International Truck of the Year”, zaś w wersji Low Liner został wyróżniony w plebiscycie Logistics Tractor of the Year. Jedna z ostatnich nagród, 3 miejsce w konkursie „International Truck of the Year 2016”, dotyczy nowej serii Construction Euro 6. Obecnie Ford Trucks wprowadza na rynek pojazdy spełniające standard emisji spalin Euro 6.

4 lata pracy 750 inżynierów, 150 milionów euro zainwestowanych w rozwój produktu, ponad 2 miliony przejechanych kilometrów w trakcie jazd testowych (w 8 różnych regionach, na 3 kontynentach, w najcięższych warunkach na świecie) – wszystko to przyczyniło się do powstania nowego silnika Ecotorq oraz tegorocznego modelu marki.

Ford Trucks, marka ciężkich pojazdów użytkowych, została zarejestrowana przez firmę Ford Otosan, spółkę notowaną na giełdzie, która działa na zasadzie partnerstwa między Ford Motor Company a Koc Holding. Baza produkcyjna pojazdów użytkowych Ford znajduje się w Europie. Produkuje rocznie ponad 400 tys. pojazdów z rodziny Transit (jedyny punkt produkcyjny w Europie) oraz Tourneo Courier (jedyna fabryka na świecie). Ford Otosan zatrudnia ponad 10 tys. pracowników w 5 placówkach. Ponadto posiada największy dział badawczo-rozwojowy w sektorze motoryzacyjnym w Turcji.

Szczegółowe informacje o marce Ford Trucks pojawią się wkrótce na www.grupadbk.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!