Targi Autos Truck Day 2016 – relacja

13 czerwca 2016, 15:53

Szósta edycja targów Autos Truck Day była okazją do spotkania najważniejszych klientów Autos z dostawcami części, akcesoriów i narzędzi do pojazdów użytkowych. Do siedziby firmy w Solcu Kujawskim przyjechało blisko 1000 gości i przedstawiciele ponad 50 wystawców. Czy było warto?

Tuż po rejestracji goście chętnie chłodzili się koktajlami serwowanymi przez barmanów z VW „ogórka” MANN-FILTER. Kilkanaście kroków dalej zaparkowana była naczepa szkoleniowa, wewnątrz której niemal od początku targów przeprowadzono szkolenia techniczne.

Obok znajdowało się wejście do pierwszego z dwóch pomieszczeń wystawienniczych, wewnątrz których czekali specjaliści najbardziej liczących się dostawców części. Pokazywali oni najważniejsze i najnowsze produkty prezentowanych przez siebie firm.

Koncern ZF pokazywał zautomatyzowaną skrzynię biegów AS Tronic i oraz moduł powietrzny LDM z amortyzatorem CDC. Firma Valeo podkreślała swój udział w stworzeniu oświetlenia dla nowego Renault T, zaś przedstawiciele WABCO przybliżali gościom markę ProVia. Na stoisku Hengst piękna hostessa zachęcała do udziału w wyścigowej promocji, swoje rozwiązania prezentowała też firma Exmot, a bilstein group pokazywała nowości marek KM Germany i febi. Duże zainteresowanie budziła też oferta marki ATP oraz stoisko programu lojalnościowego Autostrada.

Przekrój swojej oferty pokazywała firma Bosch – jednym z najbardziej interesujących gości elementem stoiska był akumulator o zwiększonej odporności na wstrząsy. Podobne rozwiązanie promowano na stoisku Exide – tam dużym zainteresowaniem cieszyły się też urządzenia do badania akumulatorów. Nissens prezentował swoją nowość – sprzęgła wentylatorów do pojazdów ciężarowych – w ofercie Autos znajduje się już kilkadziesiąt referencji. Wielu cennych porad technicznych udzielali przedstawiciele Mahle – odpowiedzi na nurtujące pytania mogli uzyskać nawet ci, którzy nie mogli uczestniczyć w szkoleniu.

Duże stoisko TRW prezentowało przede wszystkim tarcze i zaciski hamulcowe. Elementy zawieszenia prezentowały marki Continental i Phoenix oraz Monroe. Najnowsze rozwiązania dla przyczep i naczep można było poznać na stanowisku Knorr-Bremse. Nie mogło też zabraknąć elementów układu hamulcowego Fomar Friction.

Targi to nie tylko szkolenia i rozmowy przy stoiskach. To także rozrywka, którą zapewniały pokazy stuntowe, oraz rywalizacja – w trakcie Autos Truck Day odbywały się takie konkurencje jak wyścigi gokartowe, mecz megapiłarzyków, bramka celnościowa, strefa konsolowa FIFA, strzelnice, pierwsza pomoc i inne. Były one elementami konkursu „Mistrzowska Jedenastka”, którego rozstrzygnięcie odbyło się przed częścią artystyczną. W tym roku swoimi występami targi uświetnił kabaret Chatelet oraz gwiazda wieczoru – Beata Kozidrak i Bajm.

Chociaż przez chwilę gości przestraszył deszcz, to już po kilku minutach (łaskawe dla obchodzącej jubileusz firmy Autos) niebo znów się rozświetliło i zapewniło uczestnikom dobrą zabawę do późnej nocy.

 

Już wkrótce szczegółowa relacja ze stoisk i wywiad z prezesem firmy Autos. Zapraszamy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Kamil, 23 czerwca 2016, 12:26 0 0

Ciekawe targi na wysokim poziomie. Duże gratulacje dla organizatorów, byle więcej takich pokazów z największymi firmami z branży. Można się wiele ciekawego dowiedzieć. Dobrze, że pojawiło się Mahle, jednak to wysoki poziom.

Odpowiedz