Pojazd FUNTER z elektroniką pokładową Continental VDO

29 czerwca 2016, 16:03

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie powstał wielofunkcyjny pojazd do zadań specjalnych – FUNTER. Do projektu zaproszona została firma DRABPOL, która wyposażyła Funtera w sieć multipleksową KIBES 32 Continental.

Funter jest konstrukcją polskich inżynierów przystosowaną do przewozu ludzi i ładunków w skrajnie ciężkich warunkach, jak tereny wyżynne, nizinne, piaszczyste, bagienne, utwardzone. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom konstrukcyjnym łączy on w sobie siłę pojazdów ciężarowych i lekkość oraz zwrotność samochodów sportowych.

Funter wyposażony został w sprawdzoną już w wielu autobusach, pojazdach specjalnych i wojskowych sieć multipleksową KIBES 32- elastycznie rozwiązania w zakresie oprogramowania i sprzętu, które w pełni integrują się z sieciami CAN. Składowymi całego systemu, które zastosowano w tej konstrukcji są komputer centralny ZR32A – inteligentny i wszechstronny sterownik, którego można użyć z różną ilością węzłów multipleksowych (max 16), multiplekser ogólnego zastosowania MUX 2B , stworzony dla decentralizacji systemu, a także deska wskaźników MOKI 3, opracowana zgodnie z życzeniami Klienta.

Oprócz elektroniki pokładowej, w pojeździe już latem zamontowany będzie dodatkowo 7- calowy wyświetlacz MFV, między innymi do sterowania nawiewami, oświetleniem, itp. oraz system pełnego podglądu wokół pojazdu ProViu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!