Smartwatch Scania może monitorować zdrowie i kondycję

13 lipca 2016, 12:19

Scania wprowadza nowe aplikacje na swojego smartwatcha. Koncentrują się na trosce o organizm zawodowego kierowcy. Dołączyły one do poprzednich, obejmujących funkcjonowanie ciężarówki i zarządzanie flotą.

Aplikacje na Apple Watch Scania Edition zostały stworzone z myślą o kierowcach. Uwzględniają specyfikę pracy, w której długo siedzi się na fotelu, a co pewien czas wykonuje intensywny wysiłek fizyczny, np. podczas rozładunku ciężarówki.

Dobra kondycja kierowcy i pojazdu

Nowe funkcje obejmujące kierowcę są uzupełnieniem wcześniejszych aplikacji monitorujących ciężarówkę i wspomagających zarządzanie flotą, których elementem było np. rejestrowanie zużycia paliwa. Były one integralną częścią smartwatcha Scania “Black Griffin”, pierwszego na rynku urządzenia tego typu skierowanego do kierowców zawodowych.

“Rozwijając nasze produkty i usługi zawsze skupialiśmy się na potrzebach kierowców, ale nowy smartwatch Scania Edition idzie o krok dalej. Sądzimy, że będzie przyjacielem kierowcy, który wesprze go w codziennych obowiązkach” – mówi Jonas Svanholm, dyrektor ds. cyfryzacji w firmie Scania.

Bezpieczny w pracy

Choć aplikacje powiązane z pojazdami zyskują na popularności, smartwatch Scania Edition wyróżnia się na tle innych. Monitoruje aktywność kierowcy i wysyła ostrzeżenia, gdy potrzebny jest wypoczynek, zalecając jego długość:

  • wysyła wiadomość do użytkownika i przestrzega przed zmęczeniem, które może wymagać np. wyjścia z kabiny i odrobiny ruchu przed ponownym rozpoczęciem jazdy,
  • wykrywa raptowne zmiany, które mogą być spowodowane np. kontuzją przy rozładunku lub załadunku. Czynności te kierowcy często wykonują samotnie w środku nocy, a aplikacja ułatwia użytkownikowi wezwanie pomocy.

Bransoleta

Z okazji premiery smartwatcha Apple Watch Scania Edition, powstała bransoleta, którą można zamówić osobno. Blok słynnego,historycznego silnika LB 140 V8 został przetopiony, a z uzyskanego materiału wykonano bransoletę nazwaną “Scania 140 V8”.

“Chcieliśmy uczcić powstanie silnika V8. W 1969 r. Scania zyskała dzięki niemu przydomek “King of the Road” i V8 pozostaje częścią naszej tożsamości. Wyjątkowa bransoleta pozwala posiadaczowi nawiązać bezpośredni kontakt z żywą wciąż historią motoryzacji i stanowi łącznik między przeszłością, a przyszłością” – mówi Magnus Andersson, menedżer produktu w dziale cyfryzacji firmy Scania.

Apple Watch Scania Edition oraz bransoleta “Scania 140 V8” są dostępne u wybranych przedstawicieli firmy Scania oraz poprzez sklep internetowy. Nowe aplikacje można ściągać z App Store.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!