Większa dostępność dodatkowego napędu hydraulicznego

18 lipca 2016, 14:48

Renault Trucks rozszerza swoją ofertę pojazdów z systemem napędu OptiTrack, którego zasadniczymi elementami są silniki hydrauliczne w piastach kół przednich. Napęd jest oferowany w gamie Renault C, stał się dostępny także w konfiguracjach 8×2 i 8×2*6.

Technologia OptiTrack umożliwia zwiększenie siły napędowej pojazdu, przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnego zużycia paliwa i dużej ładowności. Obecnie system ten jest dostępny także w pojazdach Renault Trucks C o konfiguracji 8×4 (z silnikiem DTI 11 lub DTI 13) oraz 8×2*6 (z silnikiem DTI 11.

W OptiTrack dodatkową siłę napędową generują dwa silniki hydrauliczne, zamontowane w piastach kół drugiej osi przedniej. Taki sposób realizacji napędu na wszystkie koła, dostępnego na żądanie, pozwala wyeliminować negatywny wpływ konwencjonalnego napędu stałego na wysokość powierzchni ładunkowej, zużycie paliwa, masę własną i koszty obsługi technicznej pojazdu.

Poszerzenie zakresu dostępności OptiTrack o dwie kolejne konfiguracje osi oznacza, że w system ten może być wyposażona większość typów pojazdów wykorzystywanych w transporcie budowlanym: 4×2, 6×4, 6×2*4, 8×2*6 i 8×4.

Żeby włączyć lub wyłączyć OptiTrack podczas jazdy do przodu lub tyłu, wystarczy nacisnąć przycisk na desce rozdzielczej. System działa od chwili ruszenia z miejsca (o km/h) i automatycznie wyłącza się po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Jest zasilany za pośrednictwem tylnej przystawki odbioru mocy napędzanej od silnika, dzięki czemu przystawka napędzana od skrzyni biegów pozostaje w pełni dostępna. System OptiTrack jest oferowany w połączeniu z mechaniczną zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver. Jest również przystosowany do współpracy ze zwalniaczem hydrokinetycznym Voith w celu zapewnienia optymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Renault Trucks C OptiTrack jest zdolny do jazdy w trudnych warunkach terenowych, jednocześnie oferując o 600 kg większą ładowność, niż pojazd z napędem na wszystkie koła.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!