Opony nowej generacji na wyposażeniu Iveco Stralis XP oraz Stralis NP

5 września 2016, 13:59

Nowe Iveco Stralis ma całkowicie przeprojektowany układ napędowy oraz rozwiązania, które zapewnią większą oszczędność energii. Przyczynia się to do redukcji całkowitego kosztu posiadania pojazdu (TCO) oraz zmniejszenia emisji CO2. Firma Michelin dostarczy ogumienie do obydwu modeli Strails XP i Strails NP (Natural Power). Opony Michelin X LINE Energy – jedyne opony z klasą AAA oporu toczenia.

W porównaniu z aktualną gamą Michelin X LINE Energy o klasie oporu toczenia BBA, zupełnie nowe opony pomogą operatorom zaoszczędzić do jednego litra paliwa na 100 km. Oznacza to średnią redukcję kosztów paliwa o 1 610 euro przez cały pierwszy cykl życia opon.

mich

„W nowym modelu Stralis postawiliśmy sobie za cel oszczędność paliwa wyższą aż do 11 procent. Osiągnęliśmy założoną redukcję TCO i CO2 przez przeprojektowanie układu napędowego samochodów Stralis oraz dzięki współpracy z najlepszym dostawcą opon w branży. Współpraca z Michelin pozwala nam dostarczać klientom najtrwalsze opony przy jednoczesnym obniżeniu oporów toczenia, a tym samym maksymalizację oszczędności paliwa” – mówi Pierre Lahutte, prezes Iveco.

Ponadto Iveco i Michelin ogłosiły porozumienie w sprawie systemu zarządzania oponami dla operatorów flot pojazdów komercyjnych w ramach programu Iveco TCO2 Live. Jest to usługa, jaką Iveco wprowadziło przy okazji premiery nowych modeli Stralis, która zapewni klientom najniższy możliwy koszt posiadania pojazdu. Program obejmuje szkolenia kierowców, porady dotyczące zużycia paliwa, utrzymania i naprawy pojazdów oraz ich ubezpieczenia. Program przez ponad rok z powodzeniem funkcjonował w Polsce i Hiszpanii, a obecnie jest stopniowo rozszerzany na inne rynki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!