Polski producent ogłasza współpracę ze szwajcarską firmą

20 września 2016, 16:20

Solaris  rozpoczyna współpracę z firmą Stadler w obszarze pojazdów szynowych. Przedsiębiorstwa będą występować na rynku jako konsorcjum. Kooperacja zostanie zainicjowana złożeniem wspólnej oferty w przetargu na dostawę tramwajów dla Krakowa. Stadler i Solaris będą także razem uczestniczyć w kolejnych postępowaniach przetargowych na dostawy tramwajów na rynku polskim, jak również na innych rynkach europejskich.

Stadler Polska od 10 lat jest jednym z czołowych producentów pojazdów szynowych w Polsce. W zakładzie w Siedlcach zatrudnionych jest ok. 800 pracowników, a firma współpracuje z dwoma tysiącami polskich przedsiębiorstw, które dostarczają podzespoły do produkowanych pojazdów.

sol

“Dzięki bliskiej kooperacji pomiędzy Stadlerem a Solaris, obie firmy wzmocnią swoją pozycję na rynku – zarówno w Polsce jak i w innych krajach europejskich. Palety produktów przedsiębiorstw świetnie się uzupełniają. Możemy także czerpać od siebie w obszarze rozwoju technologicznego. Dlatego bardzo się cieszę na współpracę z firmą Solaris” – powiedział Peter Spuhler, prezes zarządu i właściciel firmy Stadler.

„Chcemy dalej rozwijać naszą działalność na rynku pojazdów szynowych, dlatego szukaliśmy strategicznego, renomowanego partnera, z którym moglibyśmy współpracować na rzecz dalszego rozwoju produktów i zaplecza produkcyjnego na terenie Aglomeracji Poznańskiej. Chcemy także jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze zasoby inżynieryjne i doskonałą znajomość rynku. Stąd nawiązanie bliskiej współpracy z firmą Stadler. Nie mogliśmy trafić lepiej niż na firmę, która jest znaną i cenioną na całym świecie szwajcarską marką. Również doskonale znaną w Polsce” – mówi Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach S.A.

„Filozofia naszej firmy oparta jest na dostarczaniu najwyższej jakości pojazdów, które cechuje niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji. Te wyróżniki pozwoliły pociągom FLIRT produkowanym w siedleckim zakładzie osiągnąć sukces w wielu krajach Europy. Jestem przekonany, że nawiązanie współpracy Stadler-Solaris i połączenie sił naszych specjalistów sprawi, że również produkowane przez nas nowoczesne tramwaje wkrótce zostaną docenione zarówno w Polsce jak i na wybranych europejskich rynkach” – dodał Christian Spichiger, wiceprezes wykonawczy na Europę Środkową i Wschodnią w firmie Stadler.

„Tworzymy w ten sposób zupełnie nową jakość na europejskim rynku tramwajowym z korzyścią dla naszych przyszłych klientów. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że ta współpraca w żaden sposób nie wpływa na naszą działalność w obszarze autobusów i trolejbusów.” – wyjaśnia dr Andreas Strecker, Prezes Zarządu firmy Solaris.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!