Zwycięzcy Pomorskiej Miss Scania 2016

22 września 2016, 16:00

Rekordowa liczba pojazdów biorących udział w konkursie, setki zwiedzających oraz prezentacja pojazdów Scania nowej generacji, to najważniejsze akcenty jubileuszowej edycji Pomorskiej Miss Scania.

Podczas tegorocznej 15. edycji konkursu do walki o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania stanęło prawie 60 samochodów ciężarowych, to rekord w historii imprezy.

Tytułem Pomorskiej Miss Scania 2016 wyróżniony został pojazd Scania R560 „Dywizjon 303″ z firmy Repiński z Kościerzyny, zdobywca nagrody publiczności zeszłorocznego konkursu. Zwycięski samochód wyróżnia się nie tylko charakterystycznym malowaniem, dedykowanym polskim lotnikom walczącym w Bitwie o Anglię, ale także dopracowanym wyglądem wnętrza kabiny.

W kategoriach Nagroda Publiczności i Nagroda Dyrektora Scania zwyciężyły kolejno: Scania R500 z firmy Baca oraz Scania R730 z motywem Bitwy pod Grunwaldem z firmy Kacpi Logistic. Z kolei Weteranem Szos została pięknie odbudowana, ratownicza Scania Vabis z 1967 roku, która do dziś jest wykorzystywana przez PKS Gdańsk Sp. z o.o. Samochód posiada zabudowę holownika. Wyróżnienie w kategorii Samochód Specjalny trafiło do pojazdu Scania z firmy Chlechowicz – czteroosiowego ciągnika, o mocy 730 KM przeznaczonego do holowania zestawów ponadgabarytowych do 250 t.

– Jesteśmy dumni z imponującej frekwencji, zarówno jeśli chodzi pojazdy zgłoszone do konkursu, jak i liczbę odwiedzających. Cieszymy się bardzo, widząc ile radości Pomorska Miss Scania przynosi truckersom, którzy mogą zaprezentować swoje dopracowane w każdym calu samochody oraz jak chętnie odwiedzają nas rodziny z dziećmi. Tegoroczny jubileusz okazał się wielkim sukcesem i wielkim świętem transportowców i ich rodzin – komentuje Sławomir Hoffman, dyrektor oddziału Scania Gdańsk.

Goście Pomorskiej Miss Scania mogli także kibicować kierowcom biorącym udział w zawodach przeprowadzonych na specjalnie przygotowanym torze. Jednym z zadań było pokonanie wyznaczonego odcinka w najkrótszym czasie i przebicie balonika. Na zakończenie imprezy wszystkie pojazdy przejechały w kolumnie konwojowane przez policję przez centrum Gdańska.

Podczas wydarzenia swoją premierę na Pomorzu miały także pojazdy Scania nowej generacji. Odwiedzający mogli z bliska obejrzeć aż trzy egzemplarze nowego modelu oraz pojazdy Crown Edition.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!