Pasy transportowe Cargoparts z certyfikatem TÜV Rheinland

24 października 2016, 14:02

Inter Cars zakończył proces certyfikacji pasów transportowych Cargoparts przez TÜV Rheinland. Potwierdza to certyfikat TUV Test + Monitoring. Certyfikat TUV Test + Monitoring jest gwarancją bezpieczeństwa i najwyższej jakości.

W przypadku pasów transportowych Cargoparts został on wydany na podstawie audytu zakładu oraz przeprowadzonych badań produktu zgodnie z normą PN-EN 12195-2:2003. Monitorowanie produkcji przez TÜV Rheinland gwarantuje zachowanie powtarzalności procesu produkcji oraz jakość towarów dostarczanych na rynek.

info_pras_inter_cars_certyfikat

Zmiana mocowania

W ostatnim czasie zmianie uległ sposób mocowania etykiety do pasa Cargoparts. Dotychczas etykieta przyszyta była do pasa jedną krawędzią. Z jednej strony etykiety znajdowały się parametry pasa, a na odwrocie umieszczona była instrukcja obsługi. Teraz dodano dodatkowo drugą etykietę z parametrami pasa, która jest przyszyta wszystkimi 4 krawędziami. Jest to ważne, ponieważ zgodnie z normą pasy transportowe bez etykiety bądź z etykietą nieczytelną nie mogą być używane.

Kiedy wymienić pasy transportowe?

Zgodnie z normą, pasy transportowe należy wymienić w następujących przypadkach:

  • braku lub nieczytelnej etykiety,
  • przecięcia, zerwania lub przetarcia włókien na więcej niż 10% przekroju taśmy,
  • uszkodzeń szwów,
  • odkształceń taśmy pod wpływem działania temperatury lub agresywnych czynników chemicznych,
  • pęknięć, rys lub uszkodzeń spowodowanych korozją elementów metalowych.

Ponadto policja czy inspekcja transportu drogowego podczas kontroli mogą mieć zastrzeżenia do niewłaściwego zamontowania ładunku lub nieodpowiedniej liczby pasów w stosunku do jego masy.

Warto pamiętać, że żadne przepisy nie mówią o obowiązku wycofania pasa z eksploatacji ze względu na „datę ważności”. Data produkcji na etykiecie służy jedynie do celów identyfikacyjnych partii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!